Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Vuelta plná hvězd. Náboj kazí neúčast Čechů


22.08.2014

Tři, dva, jedna… Zítra se rozjede poslední letošní závod velké trojky. A po dvaceti letech se slavná Vuelta dočká významné změny: cíl za tři týdny nebude v Madridu, ale skončí v poutním místě Santiago de Compostela. Neúčast Čechů zamrzí. Roman Kreuziger má kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu po sezoně, Zdeněk Štybar o klasiku přišel kvůli pádu, druhodivizní stáj NettApp s Leopoldem Königem a Janem Bártou nedostala divokou kartu. Vuelta každopádně bude plná hvězd.

Co na závodníky čeká: 21 etap, 3 240 kilometrů, 13 horských a kopcovitých etap, 8krát etapa skončí v kopcích, 2 individuální časovky, 1 týmová.  

Loni byla Vuelta extrémně náročná, letos pořadatelé z náročnosti trochu ubrali. „Závod je možná o něco lehčí než v roce 2013. Některé etapy jsou kratší, ale věříme, že budou více vzrušující. Pro jezdce mohou být nervózní,“ konstatoval ředitel Javier Guillen.

Takhle vypadá plán letošní Vuelty.

Takhle vypadá plán letošní Vuelty.

Kdo si brousí zuby na prvenství? Plejáda es. Jistě Chris Froome, nažhavený je vítěz Gira Nairo Quintana, Španěl Joaquim Rodríguez považuje Vueltu za letošní vrchol, na který ladil formu. Po těžkém zranění z Tour se dá těžko předvídat forma Alberta Contadora. Pak je zde také loňský překvapivý vítěz Chris Horner, jenž vyhrál jeden ze tří největších závodů ve 41 letech jako nejstarší jezdec v historii.

Vpřed vyrazí i Valverde, Evans, Pinot, Urán, Boonen, Cavendish, Sagan, Cancellara a další. „Bude to nejlépe obsazená Grand Tour sezony,“ říká sportovní ředitel Movistaru José Luis Arrieta.

Pozoruhodný je příběh Contadora, lídra stáje Tinkoff/Saxo. V půlce července si na Tour de France zlomil holenní kost a zdálo se, že má po sezoně. „Sbohem, Vuelto!“ napsal o deset dní později. Na začátku srpna se však vrátil na kolo a před deseti dny oznámil: „Ve Španělsku pojedu.“ Až zázračný návrat. Nicméně útok na celkové vítězství není zrovna pravděpodobný.

Loni překvapivě slavil Chris Horner.

Loni překvapivě slavil Chris Horner.

Kolumbijec Quintana se po Giru vytratil, Tour de France nejel. To on umí. Dřel prý doma v Kolumbii do úmoru a nyní šéf jeho stáje Movistar Arrieta tvrdí: „Je ještě silnější než při Giru.“ „Je v mých silách Vueltu vyhrát,“ dodal Quintana.

Christopher Froome na Tour de France titul neobhájil, při pádech si pochroumal zápěstí a teď se chystá si zvednout náladu. „Budu se rvát o titul,“ slibuje.

Když překousneme české zklamání, oželíme neúčast vítěze Tour de France Nibaliho, čekají nás tři týdny napínavých bitev. 

Další novinky najdete na oficiálních stránkách závodu ZDE

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: