Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

„Zrychtovaný“ Štybar je po operaci. Stihne Vueltu?

Sport

15.08.2014

Hrozivý pád Zdeňka Štybara ve čtvrté etapě závodu Eneco Tour nebude mít vážné následky. Naštěstí. Měl sice vyražené zuby, zůstávají šrámy v obličeji a nadále je v nemocnici, ale neměl by příští víkend chybět na startu slavné Vuelty. Start vidí optimisticky. To je vynikající novinka.

Autor:BikeFoto:Bike

Štybar ve čtvrtek upadl ve finiši, když byl po pádu jiného jezdce a následným manévrům dalších natlačen na bariéru. Jezdec stáje Omega Pharma/Quick Step byl dlouho ošetřován na trati, ale vše dopadlo relativně dobře.

Lékaři ho poslali na podrobná vyšetření hlavy, která nic neodhalila, a už v pátek či sobotu bude propuštěn. „Nemá nic zlomeného, všechny orgány i hlavu má v pořádku. Lidově řečeno má tedy »pouze« pěkně zrychtovanej čumec,“ řekl závodníkův otec Zdeněk Štybar starší pro ČTK.

Štybarův pád hned v úvodu videa:

haycJeuWTV8

„Posílal nám fotku a není to nic moc. Od nosu dolů to má oteklé. Na ty zuby a nos padnul, takže to má různě roztržené mezi nosem a rty. A pak samozřejmě vylomené zuby. Jediné, co si mohl dát k jídlu, je zmrzlina,“ dodal Štybar starší.

Ve čtvrtek jeho syn absolvoval operaci. A okolnosti byly velmi zajímavé: jeden z nejlepších plastických chirurgů v Belgii měl zrovna dovolenou a do nemocnice si náhodou pro něco přišel.

„Tak ho přemluvili, aby se o Zdeňka postaral. Ty jeho původní zuby mu dali zpátky a uvidí, zda se chytnou nebo ne,“ přiblížil závodníkův otec.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: