Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Hledali jsme českou stopu Ghosta/Ducha

Info

10.07.2014

Hlavní ulicí městečka projedete za pár minut až k okraji nákupní zóny. V moderní tovární hale, kde se montují kola, hraje české rádio. Jeden z vlajkových modelů v sobě nese postřehy českého ridera. Ostatně česká stopa se táhne historií německé značky od počátku. Vítejte v bavorském Waldsassenu, sídle Ghostu, jedné z nejdůležitějších evropských značek současnosti. Na prezentaci modelů sezony 2015.

Na co se můžete těšit? Ghost Riot LT 10 LC, to je parádní hravé poježděníčko, chce pořád z kopce víc a víc a zdokonaluje systém odpružení Riot Link… Zdvih 130/150 mm.

Allmountainová řada AMR udrží vysokou lajnu už desátý rok. Trailový Kato v 27,5´´ s hliníkovým rámem nabízí vysokou kvalitu za velice zajímavé ceny, stejně jako HTX 3. Ostatně ženskou řadu Lanao navrhují samy ženy od geometrie až k designu.

Ghost Riot LT 10 LC

Ghost Riot LT 10 LC

„A počkejte ještě za rok, až dotáhneme sjezďáka,“ těší se Tomáš Slavík, český mistr světa ve fourcrossu, který se tady pilně podílí na vývoji.

„Připravujeme 172 kol v 19 liníich z 5 kategorií. Daří se, protože lidi slyší na německou kvalitu. Většina veškeré práce se od počátku dělá tady“, říká Petr Mühlhans, produktový manažer značky. Včetně každodenního testování kol zaměstnanci na pohodovém dvacetikilometrovém okruhu v lese, začínajícím pár stovek metrů do továrny.

Krátkému rozjezdu na dráze a pádu desetimetrovou kolmou stěnou v nedalekém lomu jsem jen přihlížel.

Ghost Kato FS 7

Ghost Kato FS 7

Ale klouzající kořeny trailu i fourcrossovou dráhu, kde se před pár týdny jel německý šampionát, jsem prubnul. Právě na červeném Riotu s duhovou linií a nápisy Slavik na gripech. „Jo, tohle kolo mě moc baví. Mám už na něm nalítáno možná šest tisíc,“ potvrzuje český šampion, než ho kotva lyžařského vleku znovu vytáhne na kopec.

Obchodníci a novináři z celého světa včetně třeba Indie pak po večeři ve zdejší bazilice na stejném místě aplaudovali kouskům hrdinů báječného pohodového bike-filmu Signatures. Ten vznikl z českých hlav a rukou s podporou německého Ghostu. Jak tady jinak…

Stejně jako německá demolice brazilských fotbalistů, mohutně podporovaná i v dešti před plátnem v pivnici. I když v květnové přípravě před mistrovstvím světa němečtí fotbalisté jezdili na Cubech…

Velkou reportáž z návštěvy Ghostu a představení novinek najdete v dalším vydání magazínu řady ActiveSport. Čerstvý Outdoor vyjde začátkem srpna, Bike/Peloton pak v září.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: