Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Na kolo bez smartphonu? Nesmysl!

News

31.01.2014

Někteří z nás jsou prostě hračičkové. Rádi si kolo tuníme o dva gramy lehčími komponenty a někdo se vyžívá v neustálém ladění nastavení vidlice a tlumiče.


Kdo se ovšem jednou pustil do této alchymie, ví, že jedním nastavením to prostě nekončí. Každá trať si prostě žádá to své. No a jelikož si málokdo z nás bude pamatovat nastavení typu "odskok 4 kliky od pomalého, rychlá komprese 6 kliků mínus, pomalá komprese 3 kliky plus...", nezbývá než si vést nějaký záznam. No a jelikož je doba chytrých telefonů, bylo jen otázkou času, než někdo přijde s aplikací, která by toto umožňovala.

Vancouverská parta app-uncture vyvinula aplikaci pro iPhone, kde si můžete vést komplexní deníček svého podvozku. Jejich heslo zní RECORD - RIDE - RATE - REPEAT, tedy "zapiš-jeď-ohodnoť-opakuj" a umožní vám vést záznamy o nastavení vidlice, tlumiče, pneumatikách a to všechno ohodnotit po konfrontaci s vašim oblíbeným trailem.

Že je to blbost? Ano, je. Ale ruku na srdce - kolikrát utratíme za komponenty mnohem víc než 99 centů, což tato aplikace stojí, a dopad na jízdní projev je nesčetněkrát menší než dobře naladěné odpružení. Je to prostě investice ve výši malého piva, která umí zpříjemnit naši honbu za dokonalým bikem.

Jakub Vostatek

Tagy:
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: