Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

XCO Maraton v Garden Parku v Jenči ukončí Pražský MTB pohár 2018

Sport

07.10.2018

Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku. Bude jím XCO Maraton. Závod olympijského cross country, ale na prodloužené trati a v delším čase než je obvyklé u současného modelu XCO.

Závěrečný finálový závod Pražského MTB poháru je vypsán pro kategorie kadetů, juniorů, mužů, žen, masters a handicapovaných cyklistů. Pojede se na prodlouženém okruhu XCO na kterém se tu na jaře už pražský pohár jel.                                                       

Start se uskuteční v 11 hodin a bude společný pro všechny kategorie ve vlnách a v následující posloupnosti: muži, junioři, kadeti – s minutovým odstupem pak Masters I. – IV., kadetky, juniorky, ženy, handicapovaní cyklisté.

Princip závodu je jednoduchý: Závod se jede na 8 okruhů. V okamžiku, kdy závod dokončí první závodník hromadného startu, končí závod, po projetí cílovou bránou i pro závodníky všech ostatních zúčastněných kategorií. Závod bude bodovaný dvojnásobným počtem bodů.

Předpokládaná délka se odhaduje na 2:15 hodiny. Okruh měří 6 200 metrů a cyklisté v každém z nich nastoupají 90 výškových metrů. Trať závodu vede po neobvyklém podkladu, který tvoří převážně kamenité a písčité cesty. Povrch je o to těžší, že se jedná o kamennou suť, která pro svou nestabilitu nutí závodníky k neustálé koncentraci. 

Pořadatelé evidují o finálový závod velký zájem, nejenom od pravidelných účastníků Pražského MTB poháru, ale i od mnoha dalších aktivních cyklistů, kteří si chtějí zazávodit na trati v zajímavém prostředí, která by snesla parametry i pro certifikované závody kategorie UCI. Startovní listinu i tentokrát obohatí zvučná jména některých našich úspěšných reprezentantů v čele s olympionikem a medailistou Mistrovství Evropy, Janem Škarnitzlem.

Volně přístupný trénink na trati je naplánován na sobotu od 14 do 17 hodin.

Propozice na www.prahamtb.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: