Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Schurter, Cink i dívka z Íránu a nejlepší závodní fully, to je nový magazín BIKE

News

17.10.2018

Jak se vrátil Ondřej Cink na horská kola a co má v plánu? Jak se připravuje Nino Schurter poslední hodiny před startem? Jaké jsou nejlepší závodní fully na světě? A pak třeba kde najdete nejlepší bikeparky na dosah českých hranic? O tom všem si můžete přečíst v novém čísle magazínu BIKE/Peloton 5/2018, který se právě objevil na pultech dobrých prodejců časopisů.

Protože zdaleka není po cyklistické sezoně. Anebo jen na chvilku naštěstí.

Protože pořád je nejlepší sebrat se a vykopat, dát si kafe, navlíknout dlouhé kalhoty, bundu, rukavice, čepici, třeba i ty návleky s pár měsíců zatvrdlým blátem a vyrazit ven. Vysušená krajina se po půlročním létě barví do na chvíli a místy jiskřivých, ale spíš a na delší čas zádumčivých odstínů, zavoní tlením a vlhkem. Za chvíli chytnou nohy rytmus, endorfin potěší mozek, ten si začne vymýšlet, co zase dál objeví a vyzkouší. Inspirujte se v našem časopise.

Třeba i u Ondřeje Cinka, hned jedničky českého cross-country. „Na silnici jsou skupiny, až kasty. Nibali si okolo sebe vybral společnost, která jezdila a pracovala pro něj, program se točil okolo něho. My ostatní jsme je jen doplňovali. Já jsem se s ním potkal jedinkrát za celý rok,“ vzpomínal trošku trpce na loňskou silniční zkušenost.

Po roce nové adaptace už zase směřuje tam, kam patří, do světové špičky horských kol. A míří pořád výš. „Teď v zimě potřebuju přitvrdit v posilovně, k tomu si přidám další zimní sporty na silovou vytrvalost, chození po horách, sněžnice v hlubokém sněhu, běžky, skialpy, běhání,“ plánuje po návratu z dovolené, hádejte kde… na Mallorce. Tam ho zastihla velká povodeň.

Reportéři navštívili obě mistrovství světa – v terénu i na silnici. V Lenzerheide si projeli trať cross-country, hovořili s mistryní světa Kate Courtneyovou, ale také Faranak Partoazarovou. Dámy z USA versus Íránu na horských kolech, to jsou příběhy. Podobný kontrast tvoří světoví šampioni ve sjezdu s českými amatéry. Přečtěte si o tom.

Za formuli 1 na horských kolech označili zkušení testeři nejlepší závodní fully uplynulé sezony. Podrobným zkoumáním prošla kola Cannondale Scalpel-Si Carbon 1, Canyon Lux CF SLX 9.0 Pro Race, Giant Anthem Advanced Pro O, Scott Spark RC 900 SL a Specialized S-Works Epic XTR Di2.

A k tomu jsme důkladně zajeli i výleťáky horského Trek Stache 8 i elektrosilničku Orbea Gain 20. A také představujeme novinky Specialized na rok 2019, včetně vlajkové lodi druhé generace vrcholného „éčka“ Turbo Levo.

Při zkoumání jejich detailů si můžete taky začít plánovat příští kalendář. Inspirací se mohou stát reportáže z Carpathian MTB Epic v Rumunsku, Transmaurienne Vanoise ve Francii, nebo Ironbike Festivalu v Ischglu na trojmezí Rakouska, Německa a Švýcarska. Anebo tipy na 10 bikeparků v dosažitelné vzdálenosti od českých hranic.

A přitom ještě můžete porovnat představy a realitu přerodu v čistého cyklokrosaře u Jana Nesvadby.

Bike je tady, cyklisté čtěte!

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: