Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Z Íránu do Strašic. Domácí sparťan Kalojíros vyhrál počtvrté Tour de Brdy

Sport

08.10.2018

Tři stovky startujících vyrazily na třech trasách při 12. ročníku Tour de Brdy. Poslední silniční závod letošní sezóny se jezdí tradičně i na šotolinových cestách.  Závod na 63 km s převýšením přes 1000 m se začal rozhodovat již ve druhém stoupání na vrch Tok, kdy na čele zůstalo sedm závodníků. 

Skupina vydržela pohromadě i ve stoupání na vrch Praha, kde ve sjezdu zaútočil Jan Rajchart (Elkov/Author) a získal až minutový náskok. Stíhací skupina se k Rajchartovi přiblížila na posledním gravel úseku asi 20 km před cílem.

Ve sjezdu po šotolině nejdříve postihl defekt Tomáše Kalojírose a dalších po 100 m měl defekt také Jan Kraus (Dukla), poté Denis Rugovac (Favorit). Ten se nevyhnul ani na čele osamoceně jedoucímu Rajchartovi. Poté zůstali na čele závodu Petr Malán s Josefem Hořejším (oba AC Sparta) a František Honsa (ČS MTB team) s malým odstupem.

Tomáš Kalojíros po opravě defektu začal stíhací jízdu a ve stoupání na Kolvín čelo závodu dojel a potom sólově pokračoval do cíle pro čtvrté vítězství.  Druhý skončil Malán s odstupem 1:36 minuty, třetí Honsa -2:06, Rajchart dojel pátý -7:10. Kratší 43km trasu vyhrál Václav Doležal (Symbio+) a mezi žáky na 33 km dominoval Matouš Rubáš (Sparta).

Přitom Kalojíros ještě v pátek závodil na šestietapovém závodu Okolo Iránu, když v 6. etapě obsadil 11. místo. V sobotu v 9 hodin celý tým přilétl z Tabrizu do Prahy a ve 13 hodin již stál na startu Tour de Brdy ve Strašicích a opět zvítězil.

Skvělého výsledku dosáhl v závodě kategorie UCI 2.1 v Íránu, který se jel ve výšce 1500 m. n. m. Jan Stöhr. Skončil celkově šestý, ve dvou etapách se pak probojoval do první desítky. „S výsledkem jsem moc spokojený. Možná mohl být ještě o něco lepší, přeci jen jsme závod absolvovali krátce po jedenáctietapovém závodě v Číně. Je škoda, že jsem ztratil v nejtěžší z etap s cílem na kopci, přesto to hodnotím pozitivně,“ řekl.

„Kluci podali výborný výkon, opakovaně se umísťovali do dvacítky a celkové šesté místo je krásné. Tento závod je hodně náročný, hlavně tím, v jaké výšce se jede. Kluci předtím absolvovali závod v Tour of Quinghai Lake (pozn. etapový závod v Číně), který se jel také ve velké výšce, což napomohlo aklimatizaci. Tour of Iran jeli už podruhé, takže věděli, co je čeká. Zhostili se toho velmi dobře, zjistili, že umí závodit s těmi nejlepšími i v závodě kategorie 2.1.,“ okomentoval výkon závodníků sportovní ředitel Sparty Zdeněk Rubáš. Jeho tým se v polovině listopadu se ještě chystá na etapový závod UCI 2.1 Tour of Fuzhou v jihovýchodní Číně. 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: