Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Author Valtické vinobraní maraton láká na burčák


23.09.2018

Poslední zářijová sobota bude ve Valticích patřit všem cyklonadšencům, kteří se sejdou už na 8. ročníku Valtického Cyklobraní, jednoho ze závodů známého seriálu Author Maraton Tour. Pod mottem „Pohoda. Babí léto. Burčák“ budou na dvou trasách s označením Pohodová a Burčáková závodit mezi vinohrady, kolem Reistny až do Vinařské stodoly Château Valtice.

Valtické Cyklobraní nabídne nejen možnost závodit v krásách jihomoravských Valtic (podívejte se na naše fotografie z loňska) a Lednicko-valtického areálu bez ohledu na věkovou kategorii, ale také bavit se a užívat si pohodu, babí léto a burčák až do rána. „Již druhým rokem nám Château Valtice poskytlo prostory Vinařské 100doly a my tak zázemí, start, cíl, ale i okruh pro dětské závody můžeme situovat právě zde, v srdci Valtic.“, uvedl ředitel závodu Kamil Balga.

Závodníci si podle svých sil a možností mohou vybrat ze dvou tras, té kratší o délce 25 km, symbolicky pojmenovanou jako Pohodová a z náročnější tzv. pro profesionály a nadšence s označením Burčáková (asi 50 km). Soutěžit se bude ve více kategoriích, ať už mužské, ženské nebo rodinné, firemní, ženské týmy a tandemy.

„Nově jsme do závodu zařadili i tolik žádanou kategorii elektrokol. Závodníci pohánění motorem budou s odstupem za normálními koly soutěžit na delší Burčákové trase a budou i zcela samostatně v rámci závodu vyhodnoceni,“ doplnil Balga.

Valtické Cyklobraní již osmým rokem není jen o porovnávání fyzických sil na tratích, ale také o setkávání přátel, známých a celé valtické cyklistické rodiny. Každoročně si tak po závodě mohou účastníci užít víno, burčák, dvě tradiční soutěže „O nejlepší šlapku“ – ve šlapání hroznů a „O nejlepší plíce“ – tahání vody koštýřem.

Malí i velcí účastníci se pak těší na podvečerní tombolu, které letos bude mít dvě první hlavní ceny, a to dámské a pánské horské kolo značky Author. Navíc každý účastník závodu dostane od Château Valtice láhev vína. A víno a burčák potečou proudem i v závěru večera a až do ranních hodin, kdy je plánováno opět tolik oblíbené posezení u cimbálu přímo uvnitř krásných sklepních prostor Vinařské 100doly.

Závod odstartuje v sobotu 29. 9. 2018 v 11 hodin v prostorách Vinných sklepů Valtice – Château Valtice. Ti, co se nestihli přihlásit v on-line zvýhodněné registraci, tak mohou učinit ještě den před závodem (od 18 do 20) nebo těsně před samotným závodem od 8 do 10.30.

Kompletní propozice závodu Author Valtické Cyklobraní na webuwww.cyklobrani.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: