Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

V Libuši se o držitelích dlažebních kostek Pražského poháru MTB ještě nerozhodlo, na Zličín se chystají Cink i Škarnitzl

Sport

18.09.2018

V pořadí už šestý závod Pražského MTB poháru v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně handicapovaných cyklistů hostila pražská Libuš. Z pohledu celkového pořadí zůstává vše otevřené a vítěze Pražského MTB poháru 2018, kteří na slavnostním večeru získají unikátní pražskou dlažební kostku, určí až finálové závody. Máme pro vás i fotoreportáž.

Pořadatelský tým libušského závodu z SK Velo Praha vedený Karlem Kubínem, připravil účastníkům krásnou, velmi kvalitně zajištěnou přírodní trat, která svou technickou i fyzickou náročností splňovala všechny požadavky současného cross country.

Závod kategorií žákyň a kadetů okořenili svou účastí naši úspěšní reprezentanti a novopečení mistři Evropy z italské Pily, Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing) a Jan Zatloukal (Nutrend/Specialized Racing), který časem 7:57 minut absolvoval vůbec nejrychlejší kolo závodu napříč všemi kategoriemi.

V elite, kde se objevilo šest jezdců, zvítězili Michael Kubín (Eleven Mercedes Mitas) a Markéta Kleisnerová (Černí koně).

Další pohárové kolo se uskuteční už v neděli 23. září na Zličíně, kde by se měli objevit i úspěšní reprezentanti Ondřej Cink a Jan Škarnitzl. Tento závod bude finálovým podnikem pro dětské a žákovské kategorie a proto budou bojovat o dvojnásobný počet bodů do celkového pořadí poháru. Na Zličíně se uzavře také doposud velmi dramatická soutěž týmů.

Před finálovým závodem totiž vede obhájce loňského titulu Dukla Praha o jeden jediný bod před stále se lepšícím klubem Adastra Sokol Veltěž a také třetí tým v pořadí, Bikeclinik Junior Team může, v případě zaváhání svých soupeřů, aspirovat na celkové vítězství.

Ostatní kategorie, tedy kadeti a starší, získají na Zličíně klasickou pohárovou porci bodů a o dvojnásobný bodový příděl se utkají ve svém finálovém závodě, kterým bude XCO maraton v Garden Parku Jeneč, v neděli 28. října.

Výsledky z Libuše najdete zde: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/748

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: