Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Silniční naděje Vacek jde k Merckxovi do Ameriky

Sport

05.09.2018

Nadějný junior Karel Vacek míří na angažmá do Ameriky, smlouvu podepsla před mistrovstvím světa v Innsbrucku, kde si dělá velké naděje v silničním závodě. Juniorský reprezentant bude už od příští sezóny profesionálem v Hagens Berman Axeon, dosud působil v italském Team F.lli Giorgi. S týmem Axela Merckxe podepsal dnes v den svých osmnáctin smlouvu do konce roku 2020.

Tým je vyhlášený svou prací s mladými závodníky.  Vyrostli zde mnozí současní profesionálové, například Jasper Stuyven (Trek/Segafredo), Benjamin King (Dimension Data), Taylor Phinney (EF/Drapac), Alex Dowsett (Kaťuša/Alpecin) a další. Hagens Berman Axeon vede Axel Merckx, bývalý profesionální závodník, držitel olympijské medaile a syn nejlepšího cyklisty historie Eddyho Merckxe. 
 
Hagens Berman Axeon měl o českého cyklistu dlouhou dobu zájem, protože Vacek patří mezi nejlepší juniory světa a to zejména v kopcích. S týmem už byl i na soustředění před letošní sezonou. Americká sestava patří mezi profesionální kontinentální celky a pravidelně se zúčastňuje například WorldTour etapáku Kolem Kalifornie. 
 
Nyní se Vacek připravuje na vrchol letošní juniorské sezony, na světový šampionát v rakouském Innsbrucku. Po dlouhém zvažování se s reprezentačním trenérem Tomášem Konečným rozhodli startovat pouze v závodě s hromadným startem. „Protože mezi časovkou a závodem s hromadným startem je jenom jeden den volna. časovka se jede v úterý a silniční závod ve čtvrtek. Nemám to vyzkoušené, loni jsem také startoval jen v jednom závodě a radši se soustředím jen na ten," okomentoval Vacek své rozhodnutí. 
 
Cítí se být připraven bojovat o nejvyšší příčky v závodě, který mu svým profilem bude vyhovovat: „Jsem připraven bojovat o titul mistra světa. Zároveň bych chtěl i touto formou požádat o podporu celého týmu juniorů, kteří se mnou závod pojedou. Samozřejmě budeme mít dobrou taktiku a pokyny ze strany trenéra Konečného. Ale aby byly beze zbytku splněny, tak to nepůjde bez zásadní podpory a pochopení od rodičů a vedoucích mateřských týmů jednotlivých závodníků. Doufám, že se nám podaří společně vybojovat pro Českou republiku medaili a všichni budou v případě úspěchu náležitě odměněni ze strany svazu cyklistiky i svých týmů, protože výkonnost mají vysokou."
 
Karla Vacka čekají tento víkend závody v Rakousku a poté se připojí k Romanu Kreuzigerovi k finální přípravě na mistrovství světa u jezera Garda v Itálii.  
 
Nedávno podespali zajímavé přestupy Josef Černý, který jde z domácího Elkov/Author do WorldTour do bývalé stáje BMC, nyní Continuum Sports, která navazuje také na jeho poslký tým CCC, kde před dvěma lety působil. Mistryně Evropy do 23 let Nikola Nosková po posledních úspěších přestoupila po dvou letech z italského BePink do švýcarského Cervélo Bigla, taktéž z WorldTour.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: