Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Jak Luťák objevil Hanušku v botaskách aneb nový BIKE je tady

News

03.09.2018

Málokomu se podaří takový majstrštyk. Aby se velký profilový rozhovor v časopise objevil na stáncích přesně v den jeho narozenin! Trenér horských kol Jiří Lutovský tak letos oslaví 54 let svého života. Z nichž čtvrtstoletí strávil s bikem. Vypráví o nich i o šancích Čechů na nadcházejícím světovém šampionátu v Lenzerheide. A uvádí ho jeho snad nejmilejší svěřenkyně Kateřina Hanušová-Nash. Čtěte, co nám napsala.

„Luťák je důvod pro závodím na MTB. Přišel trénovat na vimperský gympl a představil mi horská kola. Já už jsem o něm snila asi dva roky a šetřila na něj peníze, ale on přišel v pravý čas a domluvil sponzora z Trekking Fox v Prachaticích. Vzal nás na první závody a já zjistila, že to bude něco pro mě.

Vlastně jsem ani neměla představu, jak takové závody vypadají. Byla jsem pak docela překvapená, že to bylo techničtější, než jsem dosud viděla v televizi. Ale hned napoprvé jsem věděla, že mě to bude bavit. Naše skupina pak pod Jirkovým vedením objela celý pohár a tím to pro mě všechno začalo.

Jelikož jsem v tu dobu byla ještě lyžařka, s Jirkou jsem vlastně netrénovala. Ale celou tu dobu byl pro mě cyklistický expert a díky němu jsem mohla dosáhnout na plno úspěchů, šancí závodit s týmem i vyjet si olympiádu v Atlantě 1996.

Když jsem se přestěhovala do USA, naše cesty se oddělily, ale zůstaly jsme stále v nějakém kontaktu. Mnohokrát jsem se s ním mohla svézt na závody po Evropě, vždycky mi pomohl, kde to šlo. Je skvělé dodnes sledovat jeho svěřence, jaké mají výsledky.

Tehdy v devadesátých letech, myslím, nikdo netušil, čeho mohou horská kola z Vimperka dosáhnout. Ale ještě víc mě těší, kolik dětí díky jemu a podpoře z gymnázia dostalo šanci jezdit na horském kole v krásném šumavském prostředí a zamilovat se do tohoto krásného sportu. Díky, Luťáku!“

 

Krom velkého rozhovoru najdete v novém BIKE číslo 4, které se právě objevilo na pultech všech dobrých prodejců novin a časopisů, řadu dalších zajímavých materiálů.

Jako aperitiv se podává Dekáda, pozvánka na bilanční výstavu fotografa Jana Kasla. Bikerka z katastru, nejlepší česká maratonkyně, Jana Pichlíková jezdí skvěle také díky trenéru Lutovskému. Představujeme novinky Treku na sezonu 2019. Velký srovnávací test prověřil trailové fully, jezdili jsme také stroje Author A-ray Team 29 nebo Quint Prototype a zkoušeli další cyklistický materiál.

Jen řádně vybavený biker se totiž může pustit do nádherných závodů Salzkammergut anebo Alpentour, z nichž přínášíme reportáže. A jako tipy na výpravy s kolem nabízíme Jičínskou kotlinu a Lombardskou část okolí Lago di Garda.

Hezké počtení a zůstaňte s námi!

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: