Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Český tým Elkov/Author pojede týmovou časovku na mistrovství světa v Innsbrucku!

Sport

03.09.2018

Cyklistický tým Elkov/Author se kvalifikoval do týmové časovky mistrovství světa v silniční cyklistice. Nejlepší domácí formace má zase sebou velmi úspěšnou loňskou sezonu, na kterou navázala i letos, kdy po celé Evropě úspěšně sbírala vítězství a také potřebné body do UCI rankingu. Mezinárodní cyklistická unie UCI v neděli uzavřela bodování a oznámila nominaci na blížící se šampionát, který se uskuteční v září rakouském Innsbrucku. Hradecká stáj jako nejlepší evropský kontinentální tým místo podle očeávání získala.

"Pro náš tým je to velký úspěch, který je odměnou za dlouhodobou práci a také odrazem výborné atmosféry a spolupráce mezi závodníky. Objektivně nebude možné v Innsbrucku pomýšlet na nejvyšší příčky, vždyť pojedeme proti nejlepším celkům světa, na druhou stranu tam určitě nenastoupíme s cílem pouhé účasti, jelikož na startu budou i týmy, které běžně na jiných závodech porážíme," popsal své pocity po oznámení nominace Vladimír Vávra, ředitel týmu Elkov/Author.

Letošní mistrovství světa se uskuteční v tyrolském Innsbrucku v termínu od 23. do 30. září a týmová časovka je na programu hned první den. Na týmy čeká trať z Ötztalu do Innsbrucku o délce 62,8 km s celkovým převýšením 427 m, kdy až klesající charakter trati naruší na 40 km stoupáním o délce více než 5 km a průměrném sklonu 8%.

Elkov/Author ještě nemá zcela jasno o nominaci, ale v soupisce by se měli určitě objevit zkušení časovkáři jako Jan Bárta nebo letošní mistr České republiky Josef Černý. “Měl jsem už možnost si celou trať projet a musím říci, že opravdu pěkná. Jediné čeho se bojím, je termín závodu, kdy už v okolí Innsbrucku může být poměrně nevlídné počasí. Určitě se budeme chtít poprat o co nejlepší výsledek a je více než jasné, že o mistrovském titulu bude rozhodovat jediné stoupání,” hodnotí trať letos dvojnásobný český mistr Černý.

I na něj čeká už za týden domácí soustředění, které by mělo cílit právě na sladění týmu pro časovku, kdy bude nutné vyřešit například co nejideálnější seskladání jezdců za sebe tak, aby mohli v neděli 23. 9. v Innsbrucku protnout cílovou pásku v co nejrychlejším čase. Pro závodníky týmu Elkov/Author to velmi pravděpodobně nebude jediná účast na letošním šampionátu. Vzhledem ke stabilně dobrým výsledkům lze očekávát nominaci jednotlivců i do dalších kategorií, které se pojedou již v národním dresu.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: