Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Gravel Blinduro, báječné setkání štěrkoletců, se stěhuje na Vysočinu

News

31.07.2018

Po parádní jarní zkušenosti na České Kanadě se příští víkend koná druhý díl Gravel Blinduro, pohodové bikovačky (především) na gravelech. Tentokrát v Novém Městě na Moravě příští víkend 11. až 12. srpna. Uzávěrka online přihlášek je zítra (v sobotu 4. 8.) v poledne, lze se registrovat i na místě.

Už jste propadli módě gravelů a stali se „štěrkoletci“. Anebo pořád marně tápete v terminologii? Ať tak či onak, Gravel Blinduro je pro vás. Pokračování nové radosti, či její objevení.

„Je to (ne)závod (nejen) pro cyklisty toužící odbočit dle libosti ze silnice na polní cestu nebo do terénu. Gravel grinders. Potřebuješ jen berany, přilbu a dobrou náladu. Máme i MTB kategorie!,“ zve iniciátor a pořadatel Zdeněk Pól.

Těsně vedle sebe zahlédneš silničáře, cyklokrosaře, maratonce, enduristu a dokonce i sjezdaře. „Přiléhavé dresy vedle těch volných, oholené nohy vedle těch opečovávaných maximálně v nemocnici zdravotním personálem po pádu z kola. Vše od aerodynamických sestřihů až po dredy bujaře čouhající zpod přilby. S berany v ruce, se štěrkem mezi zuby, každý sám za sebe, a přesto všichni za jednoho. Ať už je pro tebe štěrkolet o cestování, o objevování nových míst, o setkávání se s přáteli, nebo o soupeření loket na loket, můžeš si užít od každého něco,“ dodává.

Trať je složená z měřených úseků a transferů. Prolog na rozjetí se koná v sobotu večer. „Výsledky prologu vyhlásíme a odměníme samostatně. Kdo se chce v sobotu rozjet, otestovat nové kolo a nasát atmosféru, může, startovné je zdarma,“ vysvětluje šéf podniku.

V neděli se pojede zhruba padesátikilometrový okruh, z toho je asi třetina rychlostních zkoušek po cestách i trailech. „Nic těžkého pro závoďáka, dost náročné, aby hobík nezapomněl,“ těší se Pól. Složení závodních skupin si určí sami účastníci, kolo gravela vám zapůjčí.

„Můžeš se kochat, můžeš klábosit, můžeš do toho šlápnout. Jak kdo chce. Jen v erzetách si to každý dává za své. O výsledky tu moc nejde, natož o nějaký stres. Naopak! Je to víkend s kámoši, na krásném místě a s možností se hecnout v rychlostních zkouškách. Ať je co řešit cestou domů,“ láká ještě Pól.

Th8pbwSyryc

Ředitelem závodu, který sám vyrazí na trať, je jeho dlouholetý parťák Michal Prokop, legenda české cyklistiky. Není divu, vyznavač gravelů. „Dostal jsem po sezoně krosku, dal na ni širší pláště, a zjistil, že můžu i v tom našem hnusném počasí něco najet a ještě se vyblbnout,“ vzpomíná.

„Dá se na tom projet skoro totéž co na xc biku a ještě to celkem letí. Baví mě to! Gravel bike je skvělý univerzální stroj. Třeba jako druhé kolo pro enduro jezdce. Potřebuješ najet kilometry? Po silnici bez problému. Nebaví tě loktovačky s kamióny? Odboč na polňačku. Zhoupnul/a by ses na trailu? Gravel ti nebrání. Berany protáhneš i tam, kam se s bikem nevejdeš," rozplývá se.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: