Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Lenzerheide zbrojí na mistrovství světa horských kol, VIP pasy rychle mizí

News

01.08.2018

Léto sice přikládá mocně pod kotel, ale už se taky blíží závěr, nebo spíš vrchol závodní sezony. Mistrovství světa horských kol ve švýcarské Mekce – Lenzerheide, kde se začátkem září (5.-9.) sejdou nejlepší vytrvalci z cross-country i sjezdaři. Jak pokračují přípravy?

V místě pěkně žhaví atmosféru už teď - nabízíme vám fotografie z loňského světového poháru, ještě do vypuknutí šampionátu se tam chystá řada zajímavých akcí – takže vyrazit můžete teď v srpnu. Chcete-li se ohlédnout do starých dobrých časů, můžete poslat domů pohled s tradiční známkou s motivem mistrovství světa.

Půjčují se tu kola, pořádají školy bike techniky, objednat si lze i průvodce včetně shuttlebusu s přepravou kol a za dobrodružstvím se dá vystoupat na bivak na vrchu Rothornu. Na online shopu se dají koupit speciální balíčky služeb pro bikery.

Teď 3. a 4. srpna poběží Parpan nejmenší bike festival, cyklistický happening. Další víkend 11. láká Hörnli Trailjagd, závod ve sjezdu z Weisshornu do Arosy. Od 24. do 26. srpna se koná vyhlášená testRIDE, nebo spíše víkendový festival v režii bike magazínu, kde se představí až sto značek a k dispozici bude pět vyladěných tras. V (přes kopec) sousední Arose se koná od 6. do 10. fotbalová klinika v režii Realu Madrid.

První zářijový týden se tedy Lenzerheide stane hlavním městem MTB celé planety. Bohatý závodní program doplňuje i zde pravidelné MTB Business forum, jehož aktuální téma zní: „Přerušení nebo Evoluce? Potřebuje bikesport nové formáty?“.

Rozlehlý a luxusní Valbella Inn Resort v centru nabízí VIP servis po celou dobu šampionátu včetně ubytování, cateringu na VIP místech přímo na stadionu, exkluzívních míst na střeše cílového prostoru, ale i parkování nebo shuttle busy a volné jízdenky na lanovku Rothorn I. Celotýdenní permanentka stojí 1000 švýcarských franků (dětská 6-16 let 600), jednodenní už jsou vyprodány.

Zato pořadatelé stále hledají dobrovolníky, hlaste se na mailu mtbworldcup@lenzerheide.com. Dostanete se do víru organizačního šrumce největší bikové události sezony, to stojí za to.

Pokud vyrazíte na víc dní, což se vzhledem ke vzdálenosti vyplatí, můžete se zúčastnit i sami několika doprovodných akciček. V neděli 9. září v 10 hodin se pojede dual slalom na eMTB, které tu poskytne domácí značka Flyer.

Rozsáhlá dětská zóna nabídne školičku i pump track a každý se tu zastaví šampioni Nino Schurter a Jolanda Neffová, aby si s dětmi projeli LikeaBike World Cup.

Vstupenky jsou stále k dispozici, na celý program stojí 60 CHF, na víkend 45 CHF a na dny předtím po 25 CHF.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: