Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Bikerka Průdková se vrací opět jako sprinterka. Má evropský bronz!

Sport

30.07.2018

Bronzovou medaili ve sprintu Eliminator vybojovala česká bikerka Barbora Průdková na Mistrovství Evropy do 23 let v rakouském Grazu. Dvaadvacetiletá studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze tak navázala na loňský šampionát v italském Darfo Boario Therme, kde získala stříbro.

Průdková zvládla výborně už úvodní kvalifikaci, ze které postupovala do vyřazovacích bojů ze čtvrtého místa.

„Dneska to pro mě nebylo vůbec jednoduché a musela jsem o každé postupové místo velmi tvrdě bojovat v každé rozjížďce a nejtěžší asi bylo čtvrtfinále“ uvedla. Těžila nejenom ze své rychlosti, ale také velmi dobré techniky, kdy získávala především výborně zvládnutými dvojitými skoky.

„Tu medaili stavím mezi svými úspěchy velmi vysoko... Nebyla jsem na tom delší dobu dobře, výsledky vůbec neodpovídaly tomu, kde bych chtěla být a musela jsem změnit celou řadu věcí. Ještě to nějakou dobu bude trvat, ale jsem ráda, že se pomalu vracím zpět.“ říkala v cíli šťastná Barbora Průdková.

Velký rozhovor se sourozenci Průdkovými přinesl magazín BIKE číslo 1/2018.

"Letos končím se školou, nechci to hrotit. Využiju šanci ve třiadvacítkách. Máme objet také celý světový pohár s kompletním týmovým zázemím. Uvidím, jak to půjde na mistrovství světa na silnici v Innsbrucku. Ale dál příští rok směrem k olympiádě už budu chtít stíhat oboje," řekla tehdy v zimě Barča.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: