Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Boudný vyhrál Drásala, nejdrsnější supermaraton. Obr je Jobr... A Ulman trefil krávu

Sport

02.07.2018

Staré pořádky se vracejí, nezdolný maratonec Pavel Boudný je zpět a dokázal to vítězstvím v nejtěžším závodu Kola pro život, Drásalovi. Jeho trať v Hostýnských vrších v okolí Holešova měří 117 km s převýšením 3 920 m (verze Obr - ten se konal popáté - dokonce 208 km s převýšením 5 625 m) a jako jediný je zapsaný ve světové maratonské sérii UCI. Však se jel už pětadvacátý ročník, opět v pořadatelské režii bratří Fojtíků, Jana a Ondřeje.

V koncovce čtyřčlené skupiny předvedl Boudný (Česká spořitelna/Accolade), že je vítězným tipem a velice chytře si poradil se složitým dojezdem do zámecké zahrady. Za ním skončili Robert de Nijsem z Nizozemska, Filip Adel (Superior/Suninvet) a Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch). Všichni zvládli trať za 5:03 hodiny. Mezi ženami vyhrála Blaža Pintaričová ze Slovinska.
 
Obra a titul ultramaratonského mistra země získal Jan Jobánek - vyhrál zde už počtvrté! Ze dvou žen na této trase byla lepší Leona Bušková o šest minut při čase čtrnáct a půl hodiny...
 
Druhý jezdec domácí formace Matouš Ulman startoval na etapovém závodě ve Švýcarsku St. Moritz Vaude Engadin Bike Giro. Tam dojel na skvělém 9. místě, přestože měl ve sjezdu poslední etapy kolizi s volně se pasoucí krávou, spadl do desetimetrové strže a dokončil s rozlomenou přilbou.

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: