Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kulhavý předjel Boudného v Karlovarském maratonu


19.06.2018

Jaroslav Kulhavý versus Pavel Boudný. A těsně za nimi Kristián Hynek. Ve finiší Karlovarského maratonu série Kola pro život, jako by se čas vrátil o deset let pozadu. Anebo zastavil? Každopádně stupně vítězů obsadili staří známí jako už tolikrát...

Další podnik seriálu KPŽ přilákal slušnou konkurenci. Na start náročné bikové trati se strmými kopci se postavil (staro)nový mistr ČR v maratonu Kristián Hynek a XC šampion i vítěz letošního Cape Epic Jaroslav Kulhavý, který stihl pozdravit děti při dopolední Junuior Trophy. Spolu s nimi "domácí" tým České spořiteny.
 
 
Hned po startu a kilometrovém zaváděcím okruhem městem začal v hlavním závodu (58 km, 1500 metrů převýšení) Hynek (Topeak/Canyon)  drtit soupeře neskutečným tempem a už na 18 km měla vedoucí skupina náskok několik minut.
 
"Nás těšilo, že naši borci Ulman i Boudný byli její součástí. Pavel dokonce několikrát vystrčil růžky a diktoval pro něj nezvykle tempo. Naopak Matouš, který prodělal krátkou nemoc ve skupině spíše pasivně hákoval a byl překvapený, že vydržel až do cíle…” klobouk dolů”, komentoval vývoj Radim Kořínek, týmový manažer ČS/Accolade.
 
 
Zchlazení přinesl brod a kluzké kameny. Závěrečná koncovka byla tak trochu podivná, protože se v průběhu závodu v Meandru Ohře změnil dojezd a tak to borci měli komplikované. Boudný útočil a chtěl skalpy obou soupeřů, bohužel moment překvapení se mu stal osudným, když z jasné první pozice najel do značení tratě.
 
Omylu využil Kulhavý, který včas zareagoval a nasměroval svůj ultralight S-Works, díky čemuž si tak dojel pro vítězství. Triumf slavil i o den později na Českém poháru XC na Zadově. Na Boudného zůstalo druhé místo, třetí dojel Hynek a čtvrtý Ulman. Ještě pátý vystoupal na pódium Jan Strož, taktéž ČS.
 

 
Mezi ženami zvítězila Jana Pichlíková, maratonská mistryně a objev sezony, amatérka, která se představila i na světovém poháru XC v Novém Městě. Kromě dalších závodnic se objevila v barvách České spořitelny i bývalá playmate Petra Svoboda, dnes moderátorka. Medaile předával legendární spurter Závodu míru a plzeňský obchodník s koly Antonín Bartoníček.
 
 
 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: