Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Je tady Malevil cup, chystá besídku s vítězi Cape Epiku, pojede i lyžař Bauer

Sport

05.06.2018

V Lužických horách začínají sledovat předpověď počasí a zájemci o účast v legendárním Malevil cupu mají jen posledních pár hodin na přihlášení on-line. Jede se už v sobotu 9. června. Tratě jsou jako každoročně voleny tak, aby si vybral kdokoliv, od nejdelší 100 km s převýšením 2 230 m až po 25 km s převýšením 480 m. 

Na „královské“ trase se bude opět bojovat o body do několika maratonských seriálů, UCI Mountain Bike Marathon Series 2018, MarathonMan Europe 2018 a samozřejmě je závod nedílnou součástí Author Marathon Tour.

„Zásadní změnou v porovnání s minulými ročníky, kdy se startovalo na náměstí v Jablonném v Podještědí, je tentokrát start i cíl přímo před rančem Malevil v Heřmanicích v Podještědí, takříkajíc vše pod jednou střechou“ říká Radek Patrák z pořádajícího Pakli sport klubu. V souvislosti s posunutým startem čeká závodníky zcela nových prvních 15 km trati.

Karl Platt na Epiku

Jednotlivé trasy provedou bikery Lužickými horami křížem krážem, ti, kdo se rozhodnouabsolvovat delší z nich, se podívají i na území sousedního Německa do lázeňského města Oybin a okolí. O tom, jestli si letos závodníci odnesou vzpomínky na rychlé průjezdy po lesních cestách a ještě rychlejší traily nebo na zablácený boj o každý výškový metr rozhodne jako vždy aktuální počasí.

Ať už ale bude jakékoliv, zkušenost z předchozích let říká, že Malevil bývá tradičně jedním z nejlépe organizovaných závodů sezóny a Lužické hory, přestože nejsou příliš navštěvované, mají bikerům rozhodně co nabídnout.

Navíc v pátek 8. 6. od 19.30 se bude konat podpisovka a beseda s favority závodu. Předběžně účast přislíbili mimo jiné i tito borci: Karl Platt (4x vítěz Cape Epic), Johnny Cattaneo (obhájce loňského vítězství), Sally Binghamová (2x stříbro z MS a vítězka Cape Epic), Jan Škarnitzl (dvojnásobný olympionik), Kristián Hynek (čerstvý mistr ČR v maratonu, vítěz Cape Epic). Pojede i držitel dvou olympijských medailí v běhu na lyžích Lukáš Bauer, nyní šéf vlastního týmu dálkových lyžařů.

Přehled tratí Malevilu

trasa A 100 km - 2 230 v.m. start v 8.30

trasa B   65 km - 1 540 v.m. start v 10.00

trasa C   45 km -   960 v.m. start v 10.30

trasa D   25 km -   480 v.m. start v 10.30

Neváhejte a přijeďte!

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: