Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Gaze je maorský válečník, co zastavilo Absalona, jak dopadla srážka generací – nový BIKE se vrací do Nového Města

News

04.06.2018

Rozsáhlý původní rozhovor s nastupující hvězdou Samem Gazem. Menší povídání o nových perspektivách Juliena Absalona. I to může být střet generací, který právě probíhá na vrcholné scéně světového mountainbikingu. A jaký se projevil i na nedávném světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Tomu se obsáhle věnuje nové číslo magazínu BIKE/Peloton, které právě najdete na pultech dobrých prodejců novin a časopisů. Přinášíme vám ochutnávku a fotogalerii.

Kdy se stanete světovou jedničkou?, zeptali jsme se hned na úvod 22letého novozélandského bikera Samuela Gaze, který v březnu přerušil unikátní sérii triumfů Nina Schurtera a v Novém Městě pak vyhrál short track. „Těžko říct. Dostávám se mezi nejlepší v období, kdy se tu mění pozice. Ale pořád tam zůstává dost silných chlapců jako Nino Schurter, Maxime Marotte, Jaroslav Kulhavý a další. Myslím, že to vypadá dobře, daří se mi vylepšovat přípravu, dělám pokroky. Uvidíme, co tenhle rok ještě přinese,“ odpověděl.

Nejméně do olympiády v Tokiu má jasno, ale pak? „Kostky a klasiky, to mě láká. Paříž – Roubaix, to je můj sen. Když jsem sledoval Toma Boonena, to bylo něco, nebo teď Sagana... Klasiky mají blíž k závodění na biku, není tam tolik taktizování, komputerů,“ prohlásil chlapec, který na dubnových Hrách Commonwealthu dokázal nejen vyhrát na horském kole XC, ale dojet desátý i na silnici.

A u zrodu nové hvězdy stál (a vlastně dodnes stojí) Jaroslav Kulhavý, jeho týmový druh ze Specialized Factory teamu. „Při olympiádě v Londýně, jak Kulhavý předjel Schurtera, mě vzbudil můj kouč doma na Zélandu telefonem a křičí na mě: Koukej se, to musíš vidět. Bylo mi šestnáct. Díval jsem se na to jako u vytržení a potom jsem si řekl: OK, horská kola, to musím dělat,“ přiznal Gaze.

Tito borci se mohou stát také vaší inspirací, zvlášť v čase nejdelších dní v roce. Proto jsme připravili rozsáhlé testy materiálu i tipy na cesty do nádherných bikových revírů.

28 biků v 5 kategoriích, to je megatest, zatím nejrozsáhlejší srovnávací testování kol v historii magazínu. „Máme tourové fully, hardtaily, endura, dámské fully, s koly 27,5". 27,5+ i 29", s motorem i bez motoru, všechny jsme otestovali v laboratoři i praxi. A zaměřili jsme se na co nejlepší poměr cena–výkon,“ píše se v úvodním odstavci 30stránkového speciálu uvnitř čísla. Ten doplňují další testy – nejlehčí silničky na světě Trek Émonda SLR Disc i bikové kasiky GT Zaskar ve verzi Carbon 29 Expert.

A teď ty cesty. Naše nabídka zní: Stoneman Flachau, portugalské Algarve, Allegria resort v Burgenlandu, Beskydský hraniční hřeben anebo celé Korutany. Vyberete si? Napište nám o svých oblíbených destinacích.

 

 

 

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: