Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Lví stopou okolo Česka. Kolik zvládnete za léto? Celé dva tisíce?

Info

06.07.2018

Víte, že teritorium, který si nárokuje pro sebe jeden lev, tvoří až 520 km2? Téměř dva tisíce kilometrů dlouhá cyklotrasa vykreslí pomocí GPS do mapy dvouocasého českého lva, symbol státnosti na počet stého výročí republiky.

„Chceme vytvořit hnutí v duchu sounáležitosti Národ sobě,“ říká Petr Janeba, marketinkový šéf Škoda Auto, iniciátora projektu. „Vytvoříme světový unikát, myslím, že v součtu se dá trasa objet klidně sto tisíckrát.“ Proto rozmáchlé webové stránky, spolupráce s portálem mapy.cz i prezentace na mezinárodní platformě We love cycling.

Můžete si dát jen pár kilometrů co nejblíž od domova. Nebo se vydat na výlet tam, kde jste ještě nebyli. A kompletní okruh pak absolvovat postupně třeba za prázdniny. Počítá se do září. To zní jako slušná motivace pro vás, kdož třeba nemáte vlastní závodní program. Každý ze stovky nabízených a na webu pečlivě popsaných částí trasy je spojena s národní historií.

Pilotní jezdec, bankovní úředník a veterán Milan Forrest Silný ze Slaného, který vyrazil už minulý týden, má plán na třináct dní na bike, silničce i e-kole s doprovodným vozidlem v zádech. Denně sedmdesát až téměř dvě stě kilometrů. Můžete se k němu připojit a doprovodit ho, jak to učinil Jiří Ježek a další známí cyklisté.

„Vždycky se mnou pojedou dva až tři lidé, kteří se budou v průběhu dní střídat. Jejich úkolem bude zajištění doprovodného vozidla, stejně jako ubytování na trase, vyřizování telefonátů atd. Společně každý večer zpracujeme výstup z jednotlivých etap trasy, kudy jsme ten den projeli a co se cestou událo, na jaké jsme narazili zajímavosti či překážky,“ řekl. Aktuální info o jeho pohybu najdete na také facebooku.

Lev ve stopě chce pomoci také handicapovaných cyklistům, dvěma z nich koupí handcycle za 150 000 Kč. Sedmiletý Daniel už dostal na šek od Milana Silného přímo na trase.

Více info na www.lvistopa.cz

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: