Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Přijdou Jelen Tonda i Dominátor Hašek. Blíží se Závod míru do 23 let

Sport

13.05.2018

Jelen Tonda, který utekl z početného stáda v ohradě v jesenických lesích pod Dlouhými stráněmi, nejvýš položenou vodní plochou (1 350 m) v zemi, prý pravidelně pozoruje cyklisty ze silnice. „Podívá se a jde, nebojte se,“ hlásí lesáci před startem Závodu míru do 23 let, který tudy už příští víkend povede.

Je to součást nejvyšší kategorie Nations Cup UCI, kam patří šest podniků včetně Tour de l´Avenir. Na startovní listině je 22 šestičlenných národních týmů, Třebas Švýcary vede bývalý známý německý spurter Danilo Hondo.

„Ten náš výběr obhajuje úspěchy a to nebude lehké. Kdo se tady předvede, otevřou se mu dveře do WorldTour, k tomu se ukázat před domácím publikem přináší obrovskou motivaci,“ tvrdí reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Podle jeho slov vypadá na lídra olomoucký Jakub Otruba, člen Elkov/Author. Také jeho týmový druh Jiří Petruš zná zdejší kopce velmi dobře. V nominaci jsou dále Jiří Petruš, Matěj Štibingr, Pavel Gruber, Roman Lehký a Jan Rajchart. Na prize money je celkem 7 305 eur, tj. téměř 200 000 Kč.

V předcházejících letech se tady objevili třeba Patrik Konrad (dnes Bora/hansgrohe), Julian Alaphilippe (QuickStep)  nebo Jan Hirt (nyní Astana).  Konečný očekává letos velmi silné výběry Francie, Dánska i Norska, včetně mistra světa v časovce Mikkele Bjerga, evropskou medaili už má Švýcar Marc Hirschi z Development teamu Sunwebu.

Nabízíme vám fotogalerii z loňského ročníku.

„Všem se jim u nás líbí a také berou závod hodně vážně. Sami přijíždějí už předcházející víkend. Výhodou je také to, že bydlí celý závod na jednom místě,“ říká ředitel Jaroslav Vašíček, který pracuje s šestimilionovým rozpočtem. Olomoucký kraj platí jednou tolik co loni za právo hostit elitní mladé cyklisty.

„Pro českou silniční cyklistiku je to významná akce a jsme rádi, že ho tu je schopen někdo zorganizovat,“ dodal šéf svazu Petr Marek.

Ve čtvrtek vpodvečer (31. 5. v 17 hodin) se jede rovinatý prolog na 2 km v Krnově, kde se jako předjezdec objeví legendární hokejový gólman Dominik Hašek.

První etapa vede z Jeseníku přes Ramzovské sedlo a vrch Skřítek (872 m) do Rýmařova (134 km) i jeho kopec Míru. Sobotní etapa zavede cyklisty z Krnova na Dlouhé Stráně (cíl přesně v 1 342 m po 12 km stoupání po 149 km).

„Nejtěžší kopec v Česku,“ potvrzuje Tomáš Konečný, bývalý člen profistájí Lotto nebo T-Mobile. Pojede se dvakrát… Loni se tu týden před startem rozhrnoval sníh. A ještě v neděli se podrandí okolo Jeseníku přes Javorník, Vrbno a Bruntál se sedmi kopci celkem 158 km. Ochránci přírody nepustili cyklisty na Praděd.

Facebook https://www.facebook.com/ZavodMiruU23/

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: