Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Terminátor Boudný se vrací v pravý čas, blíží se mistrovský Král Šumavy

Sport

13.05.2018

Už dva triumfy má zase Pavel Boudný. Po horším rozejdu se mu v pravý čas vrací forma. Minulý víkend vyhrál Jezernické viadukty, náhradu za odložený Šela maraton. Teď dominoval v Kole pro život v Mladé Boleslavi. Za necelé tři týdny čeká mistroství republiky v maratonu, Král Šumavy.

Trať třetího podniku KPŽ dlouhou 53 km s převýšením 745 m zvládl v čase 1:45 hodiny, což dává rychlostní průměr hodně přes 30km/h "Trať v Bolce Pavlovi neuvěřitelně sedí a letos to tady bylo již sedmé vítězství v řadě za sebou. K letošnímu vítězství mu ovšem pomohla týmová spolupráce. Jak Honza Strož celkově pátý, tak především Tomáš Višňovský udělali v závodě pro Pavla maximum a talentovaného Stoška doslova uvařili," ocenil Radim Kořínek, týmový manažer ČS/Accolade.
 
V závěrečném kilometru začal Boudný nečekaně brzy spurtovat, tím překvapil a díky své absolutní síle velice rychle získal nepatrný náskok, který udržel až do cíle závodu. Višňovský pak s velkým přehledem kontroloval snahu Martina Stoška (Symbio+ CE Energie) a do cíle dojel spokojený na druhém místě.
 
"Kluci měli radost z povedené taktiky, která vyšla na jedničku. Brzy však spěchali do stanu za Matoušem Ulmanem, který na neoficiálním startu v centru města spadnul při kolizi s amatérským závodníkem a nepříjemně se zranil. Naštěstí poslední informace jsou pozitivní a Matouš se brzy vrátí do sedla," dodal Kořínek.
 
Padesátý na padesátce skončil veslařský šampion Ondřej Synek.
 
Mezi ženami vyhrála obhájkyně prvenství Jana Pichlíková, Českou spořitelnu potěšila třetí Kateřina Drhová.
 
 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: