Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Sušice zve na druhý mistrák v enduru

Sport

06.06.2018

Již od prvního ročníku v roce 2013 získal závod Enduro x race v Sušici renomé kvalitního, náročného závodu a loni se tu konalo první MTB enduro Mistrovství České republiky. Letos o víkendu 23. a 24. června má být ještě lepší.

"Za poslední dobu vývoje disciplíny enduro se jezdci i velo materiál značně posunuli v kvalitě i ve svých výkonech, proto jsme pro letošní druhé Enduro MČR připravili trať závodu, která bude mít celkovou délku 45 km, převýšení dosáhne hodnoty 1 800 m a závod bude mít celkem 7 měřených rychlostních zkoušek. Tyto parametry jsou srovnatelné s enduro závody v zahraničí a naši závodníci tak mají na domácí půdě závod na té nejvyšší možné úrovni," říká šéf podniku Aleš Hrabý.

K tomu navíc bude letos prvně v ČR časomíra s využitím bezkontaktních čipů AIR+ od firmy SportIdent, kterou používá i EWS (Světová enduro série) a další světové enduro závody.

zTspSZWPFKI

Enduro je nejmodernější a rychle se rozvíjející disciplína ve světě soutěží horských kol. Na popularitě získává díky charakteristickým znakům jako je vytrvalost, rychlost a především technika v náročných sjezdových úsecích.

Závod enduro se koná na okruhu, na kterém jsou vyznačeny rychlostní zkoušky. Pořadí se získává ze součtu časů dosažených v rychlostních zkouškách. Čas na přejezdech mezi rychlostními zkouškami se neměří, nicméně jsou stanoveny limity, ve kterých musí závodník přejezd dokončit. Rychlostní zkoušky vedou většinou z kopce a jsou navrženy tak, aby byly prověřeny komplexní závodní dovednosti.

Mistrák v Sušici se pojede v kategoriích kadeti (12-15), junioři (16-18), elite (19-29), masters 1 (30-39) a Masters 2 (40+), ženy bez rozdílu věku. Na prize money se mohou těšit tři nejlepší muži i ženy ve výši 200, 150 a 100 eur.

více info najdete zde: https://www.enduroxrace.cz

Česká Enduro Serie vstoupí do své již šesté sezóny prvním závodem Specialized Enduro Race Kouty už 19. - 20. 5. V letošním roce se můžete opět těšit na šest ověřených lokalit - Kouty, Klíny, Zadov, Malá Morávka, Špičák a finálový Ještěd. Všechny lokality jsou vyzkoušené a oblíbené, ale zároveň bude  cílem pořadatelů na všech závodech vymyslet nové pasáže a další zajímavé novinky, nebudou chybět ani oblíbené noční prology a další doprovodný program a služby v areálu závodů.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: