Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Možná přijde i Ledecká… Startuje Kolo pro život

News

18.04.2018

Nadcházející dosud bikově nejnabitější víkend potvrzuje skutečný start sezony. Z Dobřichovic na Trans Brdy se v sobotu (21. 4.) rozjíždí i seriál Kolo pro život. Co nabídne v letošní už devatenácté sezoně?

Patnáctidílný program přináší novinku v podobě zářijového zavíráku (29. 9.) Ralsko MTB tour s hlavní trasou 59 km, který se vrací po letech do rodiny. Ve dvou případech – v Holešově při Drásalovi (30. 6. – 1. 7.) a v Novém Městě na Moravě (11.-12. 8.) se chystá obohacená dvoudenní akce! Na Vysočině mj. opět s dětským mistrovstvím. K tomu se přidává pět partnerských závodů včetně rakouské Salzkammergut Trophy (14. 7.).

„Znovu se snažíme zdokonalovat a vylepšovat,“ říká ředitel závodů Jiří Adam. Nejlepší v absolutním pořadí dostanou vyšší finanční prémie, naopak fitness jízdy zlevnili startovné o stovku. Pořadatelé ohodnotili náročnost všech tras na stupnici 1-5, připravili jednotné značení. Ale i třebas nová trička a dřevěné medaile, které si můžete za celý rok vyskládat do mozaiky. A tak dále. Kompletní informace přináší nově vyladěný web, který se chce stát celocyklistickou platformou, nejen servisem pro závodníky.

Na úvod poměrně náročnou trasu Brdů (59 km s převýšením 1 610 m) pojede Jaroslav Kulhavý i veslařský šampion Ondřej Synek. „Mám letos najeto asi tři sta kilometrů plus něco na trenažéru, tak doufám, že nezhynu,“ obává se. „Chystá se poprvé i můj syn, tak je důvod na to těšit se ještě víc. Rád bych stihl i některé další závody, líbí se mi to v Mladé Boleslavi, to mám blízko z domova. Je to pro mě skvělý doplněk pro trénink na vodě.“

Kulhavého den na to čeká start českého poháru v cross-country v Praze-Řepích.  „Jeden z mých prvních závodů KPŽ byla Trutnovská padesátka někdy v roce 2001. Od té dob se hodně posunuly v kvalitě, je to perfektní doplněk k současnému českému poháru, k přitáhnutí dětí, poměření sil hobíků s námi, profíky. Letos pojedu šest závodů. Mám motivaci závodit, je mi jedno, jestli to je mistrovství světa nebo menší závod,“ vyhlašuje jeden z nejlepších bikerů planety.

Zato pro tým Česká spořitelna/Accolade tvoří KPŽ páteř sezony. Matouš Ulman se po návratu z chorvatského etapáku 4 Islands chystá do domácího terénu, neboť žije a trénuje převážně v nedalekých Černošicích. „Rád bych přerušil nadvládu Pavla Boudnýho v celém seriálu, ale spolu chceme vyhrát týmovou soutěž.“ To další člen týmu Tomáš Višňovský připravuje svoji premiéru v KPŽ. „Strašně se těším,“ usmívá se slovenský biker, který plánuje i tady většinou užívat fulla.

„Chceme pokračovat v náborových kroužcích pro děti, přivést jim vzory, některý ze závodů možná pojede i Ester Ledecká,“ uvedl David Trávníček z agentury Petr Čech Sport, majitele seriálu. Loni se zúčastnilo na 25 000 cyklistů, z toho 6 500 dětí.

 

Program Kolo pro život 2018

21. 4. Trans Brdy

28. 4. Hustopeče tour

12. 5. Mladá Boleslav tour

26. 5. Orlík tour

16. 6. Karlovarský bikemaraton

23. 6. Vrchlabí – Špindl tour

30. 6. – 1. 7. Bikemaraton Drásal Holešov

21. 7. Praha-Karlštejn tour

4. 8. Šumavský MTB maraton

11.-12. 8. Vysočina tour

18. 8. Železné hory

1. 9. Plzeňská MTB 50

8. 9. Znojmo Burčák

22. 9. Oderská mlýnice

29. 9. Ralsko tour

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: