Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Maraton Malevil mění místo startu a už spustil registrace

Sport

03.05.2018

Tak trochu ve stínu nedávno skončeného prestižního etapového závodu Cape Epic i začínajících závodu sezony pomalu vrcholí přípravy českého kultovního bike maratonu Malevil Cup. Koná se letos již podevatenácté v hraničních hvozdech Lužických a Žitavských hor o víkendu 9. a 10. června 2018.

Ani letos nebude Malevil bez novinek. Ta nejzásadnější mění trasu. „V Jablonném v Podještědí probíhá a bude pokračovat celková rekonstrukce sítí, což výrazně ovlivní průjezd městem. Toto si vynutilo změnu místa startu všech tras. Ten se vlastně oficiálně vůbec poprvé uskuteční přímo v Heřmanicích na Ranči Malevil. S tím pak souvisí i úplná změna asi 15 úvodních rozjezdových kilometrů. Úplně mineme Jablonné i Rynoltice. Na stávající trať se napojíme u osady Polesí. Chci poděkovat správcům Lesy ČR za jejich konstruktivní přístup, který si změna vyžádala,“ říká šéf závodu Radek Patrák.

Letošní Malevil Cup se jede také jako Mistrovství hasičského záchranného sboru ČR a IZS na trase B 65 km, kde jsou vypsané speciální kategorie. „Záchranáři mají náš velký obdiv za to, co pro nás dělají a tak jim chceme dát prostor užít si náš maraton se vším všudy a to i s vyhlašováním vítězů,“ vysvětluje Patrák.

Opět přiláká i zvučná jména. „Těší nás, že mnozí jeho účastníci pravidelně startují i u nás. Namátkou vítěz letošních dvou etap na Epicu Nicola Rohrbach ze Švýcarska (2. místo na Malevilu 2017) či vítěz kategorie masters a ex-mistr světa Masimo De Bartolis z Itálie (11. místo MC 2017). Letos vůbec celkově evidujeme zvýšený zájem špičkových maratonských týmů. Zájem o start v Lužických horách má například týmová kolegyně Krisitána Hynka z Canyon/Topeak teamu Sally Bighamová z Velké Británie.“

Samozřejmostí na Malevilu zůstává třídenní sportovně-společenský program pro vyznavače horských kol a pohybu vůbec. Nedělní program je tradičně vyhrazen dětem. Připraveny budou dětské závody, soutěže s Teamem silniční bezpečnosti, prezentace hasičské techniky a mnoho dalšího.

Závod, který je i letos zařazen do prestižní UCI mountain bike marathon series 2018 a seriálu Marathonman Europe a také domácího Author Marathon Cupu je primárně určen hobikům všeho věku. Čtyři trasy vedené českým a německým pohraničím vám nabídnou neopakovatelný zážitek při zdolání místních vrcholů, ale i nádherné výhledy do krajiny.

"Začněte tedy trénovat. Je nejvyšší čas,“ zve šéf závodu. Internetová registrace k závodu je spuštěna. Více informací naleznete na www.malevilcup.cz

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: