Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Double český triumf v poslední etapě chorvatských 4 Islands MTB

Sport

14.04.2018

Čeští bikeři ovládli finále chorvatského etapáku 4 Islands. Náladu si na závěr vylepšili etapovým vítězstvím Matouš Ulman s Pavlem Boudným (Česká spořitelna/Accolade), celkově však skončili pod stupni čtvrtí. Dnes druzí Filip Adel - Michal Kaněra (Mitas team) udrželi celkové prvenství.

Na ostrově Lošinj, kde se jezdí i světový pohár ve sjezdu, to byla hodně náročná trať s výjezdy i sjezdy 40 km. ČS I rozhodli až v závěru technickou jízdou po pobřeží. Druzí Mitas ztratili 13 vteřin, stejně jako třetí Kross (Wawak-Giger). 

"Yes," radoval se stručně Filip Adel. „Na výhru by nás při pohledu do startovky před závodem asi nikdo moc netipoval. I když jsme od poloviny závodu průběžně vedli, tak do posledních kilometrů nebylo prakticky rozhodnuto. Materiál nás naštěstí podržel a v celkovém součtu jsme to byli my, kdo byl nejsilnější. Velké díky patří mému týmovému parťákovi Michalovi Kaněrovi. Byly to těžké čtyři dny, ale stálo to za to! Stejně velký dík patří týmu a všem partnerům za to, že můžu dělat to, co dělám,“  popsal své pocity po závodě.

"Vyhráli jsme dvě ze čtyř etap, odjíždáme spokojeni," dodal Radim Kořínek, šéf týmu Česká spořitelna/Accolade. "Pořadatelé nám nedovolili přeskládat sestavy a postavit aktuálně nejlepší dvojici a Pavel Boudný se nedokázal po nemoci ještě dát do stoprocentní pohody, ale odevzdal tu všechno," dodal.

Celkově druzí skončili se ztrátou Kross (-1:31), třetí Rakušané Matthiasi a Soukup v dresu Texpa Simplon (-1:52). Čtvrtí tedy ČS I (.8_09). šestí obhájci prvenství Kellys Bike Ranch (Bubílek a Rauchfuss -12:57), devátí ČS II Strož s Višňovským (-28:44).

Mezi ženami dominoval jasně Swissgirls (Süssová a Hugová) před českým Ghost Mitas team em (Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová - 54:35). Vmasters I skončil na bedně na třetím místě Rájec Trek Tomáš Kučera a David Klap.

 

I po třetí královské etapě na ostrově Cres vedla česká dvojka Mitas teamu. "Ve finiši klasicky druhé místo," komentoval výsledek etapy Filip Adel. Vítězství bral Bartek Wawak a Fabian Giger z polského Krossu.

Etapa 73 km dlouhá byla patrně nejhezčí, startovalo se opět z trajektu a cíl byl v malebném městečku Osor, tentokrát svítilo sluníčko. Trošku smutnili jen hoši z České spořitelny, oběma dvojicím se podle týmového manažera Radima Kořínka "nepodařilo sladit motor". Mladší Tomáš Višňovský s Janem Strožem vypadli z elitních pozic. U "starších" mírně zaostával Pavel Boudný, ale časem se s Matoušem Ulmanem přece jen rozjeli a posunuli se na průběžné čtvrté místo. I když s víc než osmiminutovou ztrátou na vedoucí trikot.

Už ve čtvrtek druhý ze čtyř chorvatských ostrovů Rab přejeli v etapovém závodě bikerů nejlíp mladší borci z České spořitelny/Accolade, resp. Jan Strož a Tomáš Višňovský. Druhý na 62 km lehce zaostal Mitas team ve složení Michal Kaněra, Filip Adel, ti se dostali před ně do celkového vedení o 1:15 minuty. 

Naopak 37 vteřin ztratili vítězové prvního dne Wawak s Gigerem z Krossu a propadli se i Ulman s Boudným (Česká spořitelna I). Ti nabrali víc než čtyři minuty a celkově jsou až sedmí se ztrátou 7:15. 

"Těch 65 km v dešti byl docela mordor. V polovině závodu jsme zaútočili a zůstali na špici jen s týmem Česká spořitelna. Kluci ze spořitelny nám nestřídali a vzhledem k tomu, že jsme chtěli dres lídrů, tak jsme na to zbyli sami. Do cíle jsme po kvalitní robotě dovezli druhé místo a průběžné vedení. Yes!," napsal na facebooku Filip Adel. "Ještě přijdou závody, kdy budu tahat," slíbil mu Višňovský.

Závodníci se rozjížděli na válcích přímo na palubě trajektu, odkud také vyráželi do etapy...  Ulmana stejně jako první den zbrzdil pomalý defekt, tentokrýát na 20. km. A Boudný dojel posledních 25 km bez zadní brzdy. Brzdové destičky se staly v celé zemi rázem nedostatkovým artiklem.

Etapový závod MTB dvojic kategorie UCI Mitas 4 Islands odstartoval ve středu ve velice členitém a kamenitém terénu ostrova Krk v Jaderském moři. V 71 km dlouhé první etapě byli z Čechů nejlepší Filip Adel s Michalem Kaněrou pod hlavičkou Mitas teamu, kteří až ve finiši podlehli dvojce polského Krossu ve složení Wawak – Giger.

Organizátoři opět vedli hned první kilometry doslova měsíční krajinou. Matouš Ulman a Pavel Boudný (ČS/Accolade) se snažili v prvním těžkém stoupání usadit ve špici a nečekaně je v první skupině stínovala i druhá týmová dvojice Honza Strož a Tomáš Višňovský. Jenže ČS I vyhráli hned první defekt.

„Matouš bohužel nešťastně dlouho opravoval a pak měnil  zadní kolo v depu s čtyřminutovým mankem. Kluci to zprvu vyhodnotili na rychlou akci a tak Višňa kontroloval špici a na  zkušenou dvojici nečekal,“ popisuje týmový manažer Radim Kořínek.

Asi na 42 km se dokonce ČS II povedlo setřást největší favority z polského týmu, ale i je po několika kilometrech  zbrzdil defekt. Do cíle to tedy byl od obou dvojic kalup v panice.

Na stupně vítězů se tak dostala česká dvojice v kombinovaných dresech. Třetí byli Rakušané Texpa Simplon ve složení Soukup-Mathias. Čtvrtí pak obhájci trofeje Rauchfuss s Bubílkem z Kellys Bike Ranch teamu (-1:15). ČS II s malým odstupem (-1:24) pátí a ČS I (-3:15) šestí. 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: