Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Čeští bikeři bodovali oba dny na chorvatských Rocky Trails

Sport

27.03.2018

Slušné výsledky posílá početný kontingent českých bikerů z Chorvatska, kde se na Rocky Trails rozjížděli před etapovým závodem 4 Islands – ten startuje ve středu.

Nejprve po nedávném úspěšném vystoupení na etapovém závodě v Andalusíi přidal na startu sezóny další hezký výsledek Matouš Ulman. Ve slušné konkurenci chorvatské Premantura Rocky Trails dojel na druhém místě za Italem Braidotem.

„Všechny překvapil ladností, s jakou se na závodě cross country pohybuje,“ napsal Radim Kořínek, manažer jeho týmu Česká spořitelna/Accolade MTB.

Třetí skončil Tomáš Paprstka z Expres.cz/Scott Kolín, osmý Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch), jedenáctý Filip Adel (Superior), 21. Višňovský (ČS), 22. Martin Stošek (Symbio+), 30. Průdek (Gapp systém/Cabtech), 31. Vastl (N1/BMC), 35. Zeťák (Kolín), 39. Strož a 58. Boudný (oba ČS). Mezi ženami byla druhá Karla Štěpánová (N1/BMC) a třetí Jitka Škarnitzlová (Gapp systém/Cabtech), 13. Lucie Krupová (Kolín), vyhrála Slovinka Pintaričová.

O den později se jel na třech okruzích 62 km maraton Rocky Trails Pula z kategorie UCI C3. „Kluci mají za úkol kvalitně potrénovat a především musí vychytat správné obutí kol. Kamenitý terén s množstvím technických pasáží je rájem pro defekty, kterých včera bylo více než dost,“ plánoval Kořínek. A jak to vypadalo na trati?

„Velká smůla nás připravila o možné vítězství ve velice prestižním závodě,“ smutnil pak týmový šéf. V posledním sjezdu jeho slovenská posila Tomáš Višňovský zariskoval a bohužel jeho útok odnesla zadní guma defektem. Musel tak jen přihlížet jak se z vítězství raduje jeho český soupeř (a parťák z loňského Epicu) Filip Adel ze Superioru.

„Trochu mladická nerozvážnost a veliká touha po vítězství, i to k cyklistice bohužel patří a Tomáš se určitě poučil z chyb,“ komentoval to Kořínek. Potěšilo ho, že rozhodující útok zařídil Matouš Ulman, který vyselektoval čelní skupinu na čtyři lidi. „Naše dvojice perfektně spolupracovala a Matouš se jednoznačně jevil jako nejsilnější ve skupině. Bohužel v polovině závodu říznul zadní gumu a musel opravovat a následně v depu měnit zadní kolo. Dokázal se pak vrátit do hlavní skupiny, ale spíše se tam jen protáčel a sledoval, jak roste náskok jeho týmového kolegy.“

Osmý dojel Průdek, desátý Rauchfuss, Ulman skončil jedenáctý, Stošek dvanáctý, Boudný čtrnáctý, Vastl devatenáctý, Bubílek 21. a Strož 26. Mezi ženami vyhrála Maďarka Benkóvá, Škarnitzlová byla čtvrtá a Štěpánová pátá.

Před etapovým závodem 4 Islands, který startuje ve středu, ocenil Kořínek skvělou formu svých svěřenců. „Pavel Boudný už dnes v několika momentech zkoušel soupeře, ale pořád to necítí na sto procent. Na závod dvojic se ovšem moc těší a věří, že Matoušovi bude pomáhat v rovinatých a větrných úsecích. Zatím co on ho bude šetřit ve strmých výjezdech.“ 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: