Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Biker Bubílek získal hlavní českou cenu fair-play, oceněni byli i další cyklisté

News

05.04.2018

Nemá olympijskou medaili, duhový trikot ani lukrativní zahraniční angažmá. A už je nikdy nezíská. Teď ale dostal hlavní českou cenu fair-play za rok 2017. Michal Bubílek, biker pražského Kellys bike teamu, je taky bombarďák. A možná větší. Oceněni byli i další cyklisté.

Michal Bubílek se svým gestem postaral o nevídané vyvrcholení jednoho z nejtěžších etapových závodů horských kol v Česku MTB Trilogy. Od začátku závodu na česko-polském pomezí sváděl v kategorii Extreme Race vyrovnaný boj o prvenství s Michalem Kaněrou, který po třech dnech o několik minut vedl, ale v polovině poslední etapy ho postihl těžký pád.  Bubílek ihned zastavil a soupeři pomohl.

Následně pokračovali spolu, ale po chvíli Bubílek zjistil, že jeho soupeř je po pádu otřesený a zmatený. Pomohl mu do cíle, kde zajistil jeho odvoz do nemocnice. Kaněra si z průběhu závěrečné etapy vůbec nic nepamatoval, lékaři zjistili, že při pádu utrpěl silný otřes mozku. Svým činem se Bubílek dobrovolně vzdal možnosti prestižní závod vyhrát.

„Víceméně se mělo mezi námi rozhodnout o vítězi, ale Michal po pádu nejevil známky toho, že by byl úplně v pohodě. Pořád se ptal, kde jsme a co jedeme,“ líčil Michal Bubílek. „Velmi si ocenění vážím. Ani ne tak kvůli sobě, ale protože je to důležité pro společnost, pro děti i pro sport. Je dobré vidět příklady správného chování.“

Diplomy za čin od českého klubu fair-play dostali také Michal Friede a Lenka Janovská. Čtvrtý závod cyklokrosového českého poháru v Holých Vrších přinesl velké drama.Ve stoupání v prvním okruhu dostala závodnice Jana Tesařová epileptický záchvat. Toho si všimli její soupeřka Janovská a Friede, bývalý cyklokrosař, dnes mechanik národního týmu. Oba okamžitě zareagovali. Studentka zdravotní školy Janovská bez zaváhání začala s poskytováním první pomoci a spolu s  Friedem se o závodnici starali až do doby, než k ní dorazil lékař.

Dopis za čin si odnesli Jaroslav Dutý a Jaroslav Rys. V závodu na horských kolech Author Pražská padesátka dojeli v kategorii tandemů na prvním místě před Jiřím Bendou a jeho nevidomou dcerou Anastázií. Při vyhlašování vítězů počkali, až Bendovi nastoupí, a své první místo jim bez velkých gest přenechali. Podle nich bylo jasné, kdo je skutečný vítěz.

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: