Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Časopis Bike cestuje Brazílií i Trentinem a testuje bratry ve zbrani

Info

26.03.2018

Jižní Afrika, Kanada, Brazílie, Švýcarsko, Mallorca, Korutany, Trentino, nebo jenom Úvaly? Kam plánujete vyrazit s kolem v právě se probouzející sezoně? Inspiraci vám pomůže najít nové vydání časopisu Bike, které se právě objevilo na pultech dobrých prodejců novin a časopisů.

O všech těch zajímavých destinacích si můžete přečíst. V trojčlenné mantře časopisu kola – sport – cestování patří té třetí součástce právě v tomto období asi nejdůležitější místo. Neboť je třeba naplánovat a těšit se. Znáte to sami, jak ty kiláky v probouzejícím se jaře hned jinak naskakují, i když forma ještě zdaleka nezvoní.

Aperitiv se podává se sportovní fotografií. Neboť už potřetí v historii byl nejlepší českou sportovní fotkou roku vyhlášen záběr z cyklistiky. A trofej si předávali dva autoři našeho časopisu. Jak fotil Michal Červený loňský Cape Epic, jak si Václav Novák vychutnával závod a ochutnal trať před sedmnácti let na východním kraji Prahy. A jak zachytil olympijského vítěze Tkáče v Montrealu 1976 Jiří Pekárek?

V titulním rozhovoru bilancuje svoji právě uzavřenou kariéru biker Jiří Novák. Jak se klukovi z Hrádku nad Nisou stala osudovou zemí Brazílie?

Unikátní srovnávací test all-mountainů přichází z německých trailů a laboratoří. Bratři ve zbrani je text o špičkových kolech, která mají taktéž e-MTB verzi. Třeba Trek Remedy 9.8 a Trek Powerfly 9LT Plus. Co mají společného, v čem se liší? To vše najdete v podrobném materiálu.

„Ještě dokážu porazit Schurtera,“ prohlásil nedávno Jaroslav Kulhavý. A – byť nepřímo, neboť Švýcar musel odstoupit hned v první etapě vinou žaludečních potíží svého parťáka Stiernemana – dokázal to hned na Cape Epic. Jak vidí jeden z nejlepších bikerů všech dob svoji letošní sezonu cross-country? A co se chystá v Novém Městě? Tam se těší i nový předseda svazu cyklistiky Petr Marek, biker, který hovoří o své vizi vedení léta kritizované instituce (a jejich papalášů).

Zabrousili jsme i na silnici a hledali tajemství kostek na trase mezi Paříží a Roubaix. Proč asi? Zná je i Bradley Wiggins, který varuje mladé britské cyklisty: Stáj Sky vás zničí. Čtěte jeho varování.

Grüezi je švýcarský pozdrav, jímž vás pozve Speciál na novinky do bikerského ráje Evropy. Taková Route 673 Bernina Express, to je poježděníčko… Anebo alpské průsmyky uzavřené autům!

Testovali jsme také novinky na českém trhu. Kona Process 153 CR/DL, to je parádní endurko pro všechny.Hardtail Pells RX 67 Race zase nádherný rychlík. A Stevens E-Wave 2018 mohutná mašina, která s pomocí elektromotoru uveze i 140kilové chlapy. Přinášíme taky návod na důkladnou údržbu pedálů. A prověřili jsme i schopnosti vozu Subaru XV 1.6 i-S v praktickém použití s koly, dětmi a lyžemi.

Hodně pozoruhodných údajů přináší Nutriční abeceda od A do Z. Víte, kolik cukru denně se doporučuje pro dospělé? Co to je whey protein? Atd.

Naše autorka Tereza Němcová strávila na Mallorce přes dvě stovky dní ze svého života. Přesto se tam vydala letos v nové roli. Napsala nám/vám o tom.

Adamello, Brenta, Garda – to zní jako tři akty italské opery. Jenže se jedná o trojici nejlepších trialových revírů Trentina. Zvládnete je za čtyři dny, a užijete si nevídaně.

Bike právě sezona začíná!

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: