Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nasněžilo, na Zličíně zahájí Pražský MTB pohár

Sport

20.03.2018

Už tuto sobotu 24. března bude na pražském Zličíně zahájena tuzemská sezóna horských kol v olympijském cross-country, startuje Pražský MTB pohár 2018 pro všechny věkové i výkonnostní kategorie bikerů včetně cyklistů s handicapem. Pražské závody jsou dlouhodobě proslulé nevšedním počasím a vypadá to, že ani tentokrát nesleví nic ze své extrémní pověsti.

V Praze je totiž aktuálně sníh, silný mráz a nepříjemný vítr. O zrušení nebo přeložení závodu na jiný termín se ale ani náhodou neuvažuje a trať na které v posledních dnech trénují desítky cyklistů je ve výborném stavu, jak přibližuje stavitel okruhu a ředitel zličínského závodu Martin Jarouš.

„Rozšířili jsme zaváděcí kolo pro lepší předjíždění a tím pádem je tam i širší trasa pro odrážedla. ​Zcela nová je sekce Duall, kterou zahajují tři klopené zatáčky, které poté jezdce navedou do rolety a jestli dá bůh, respektive počasí, tak vše bude končit rock garden sekcí," říká.

"​U oblíbeného skoku Velbloudí hrb je vysekaná divácká zóna se sezením a skutečně  zásadní proměnou prošel Hop drop, který se zvýšil o dvě klády a vydláždili jsme nájezd velkými kameny. Je to vytvořené přesně ve stylu sekcí na světových závodních tratích, na první pohled hrozivé, když to ale projedete, tak v podstatě nic nebezpečného a složitého,“ dodává ředitel.

​Pořadatelé prosí, aby účastníci neparkovali a nezajížděli auty k prostoru startu a cíle. Velké týmové parkoviště se bude nacházet hned vedle hlavní příjezdové cesty a není potřeba si předem rezervovat týmový prostor. Na plynulý provoz budou dohlížet zličínští hasiči, kteří se také postarají o mytí kol ve speciálním prostoru.

Pražský MTB pohár registruje v posledních dvou letech značný nárůst účastníků, především v kategoriích dětí a mládeže. Tento pozitivní jev potvrzuje manažerka seriálu Jarka Krakovičová: „Už nyní je prostřednictvím registračního on line systému přihlášeno k závodu přes 260 jezdců a je předpoklad, že toto číslo bude v sobotu ještě podstatně vyšší. Tím by Zličín mohl útočit na účastnický rekord Pražského poháru.“

Zajímavý je také pohled do předběžných startovních listin. V kategoriích dětí a mládeže se startovní pole hodně podobá Českému poháru horských kol a ta vysoká konkurence a zkušenosti, které z takových závodů plynou, je velmi pozitivní pro další výkonnostní rozvoj mladých bikerů.

Vysoká, republiková sportovní úroveň bude také v seniorských a veteránských kategoriích. Na Zličíně nebudou chybět ani někteří naši úspěšní reprezentanti v čele s olympionikem Janem Škarnitzlem, pro které jsou pražské závody už tradiční tréninkovou přípravou. Svou účast avizují také někteří zahraniční jezdci a mexický národní tým, který se v Praze připravuje. 

Trénink na vyznačené trati se uskuteční v pátek 23. března od 16 hodin.

Propozice závodu ZDE:  http://prahamtb.cz/?page_id=12

On line přihlášky ZDE:  https://www.sportt.cz/races/all

 

TOMKET Pražský MTB pohár 2018

sobota   24. březen       Bike Park Zličín

neděle     8. dubna        Garden Park Jeneč

úterý        1. května       Beckov

úterý        8. května       Bike Park Kbely

neděle  10. června         Říčany

neděle  16. září              Libuš

neděle  23. září              Zličín

neděle  21. říjen             Garden Park Jeneč – finálový závod, XCO - maraton

pátek    16. listopadu      slavnostní večer Pražského MTB poháru 2018

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: