Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Testy kol, lidí i dalšího materiálu přináší nový BIKE/Peloton

Info

15.02.2018

Navzdory tuhé zimě pevně testujeme. Když už se vám nepodaří na kolo vyrazit, aspoň můžete přemýšlet, jak se vybavíte do nové sezony. A kam se pak vydáte za cestou snů. Nové číslo magazínu BIKE/Peloton přináší i přehled 100 míst, které by měl správný biker „zajet“.

Testovací speciál přináší unikátní test, na němž se podíleli významnou měrou i čtenáři. Na podzimním testivalu v Brixenu projeli osm aktuálních strojů pro sezonu 2018 a podělují se nyní o své zážitky. Počtete si třeba o Canyonu Strive CF 9.0 Team, Liv Pique SX1 nebo Rocky Mountain Instinct C70.

K tomu přidáváme tradiční redakční testy modelů Ghost SL AMR 6.9 LC, Bianchi Methanol 9.5 CV a Cannondale Trail 1. K tomu prošlo obsáhlými laboratorními i praktickými prověrkami 12 univerzálních bike plášťů. A ještě jsme poctivě vyzkoušeli bikové boty Specialized Defroster Trail a Bontrager Cambion/Tinari. Pro úplnost nechybí uživatelský test automobilu, v rubrice Moje auto se představuje Citroën A3 Aircross.

Jako tip na výlet po Česku jsme absolvovali východní okruh okolo Plzně, klasiku podle itineráře bývalého reprezentanta Milana Spěšného. Traily, brody, pramen živé vody Čůráček, cukrárnu i kostely, to vše jsme poznali na vlastní kůži.

Michael Boroš

Časopis přináší také rozsáhlý blok na závěr cyklokrosové sezony. Původní reportáž z mistrovství světa ve Valkenburgu doplňuje rozsáhlý rozhovor s českou jedničkou Michaelem Borošem. Mimochodem, má velmi zajímavý rodokmen díky otci Franjovi, který stejně jako syn, našlape ročně tisíce kilometrů na svém Colnagu.

A dál? Aperitiv nabízí obrazovou reportáž o sjezdu Matěje Charváta z jávské sopky Mount Bromo. Sportovní blok přináší téma Tour de France, resp. zamýšlí se nad otázkou, kdy se Francie může opět dočkat vlastního držitele žlutého trikotu. V dvojrozhovoru se představují bikoví sourozenci Matěj a Barbora Průdkovi, kteří budou poprvé v životě jezdit v odlišných týmech.

Matěj a Barbora Průdkovi

V tréninkové části si představujeme CrossFit a jeho přínos pro cyklisty. Jak správně vnímat tělo a jeho signály jsme zkoumali na návštěvě fyzioterapeuta. A jak se zbavit třetí pneumatiky na kole radí Tereza Němcová – Huříková, bývalá juniorská mistryně světa, ve své rubrice Můj život.

BIKE/Peloton je k dostání u všech dobrých prodejců novin a časopisů (jen za 59,90 Kč), nebo ho můžete předplatit či získat starší čísla na adrese kliment@mf.cz

Okolo Plzně

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: