Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Malík se stává Lawi Stars a chce zase víc cyklokrosu

Sport

20.02.2018

Všestranný cyklista Michal Malík nezmizel ze scény. V tuto chvíli je dva týdny po operaci, když podstoupil plastiku vazů v levém rameni po ošklivém pádu na mistrovství ČR v cyklokrosu v Mladé Boleslavi. A naplno se vrátí na kolo v létě. V jiných barvách, s novými plány.

„Doktoři mi doporučují nechat rameno tři měsíce v klidu a jízdu v terénu pokoušet po šestiměsíční rekonvalescenci,“ vysvětluje 28letý cyklista z Jablonce nad Nisou. Poslední dvě sezóny se pohyboval především v silničním pelotonu a loni se přes velmi nabitý program nedostal vůbec k horským kolům, ani ke speciální přípravě pro cyklokros.

„Poslední roky pro mě byly neuvěřitelnou školou, posunul jsem se fyzicky i techicko-takticky. Tým Topforex/Lapierre roste hrozně rychle, jsem rád, že jsem měl možnost tam působit a vytvářet doteď image tohoto týmu. Ale pro letošek jde prakticky o výběr kluků do 23 let, takže už jsem tam koncepčně nezapadal. Současně mi neuvěřitelně chyběla volnost na horských kolech a větší koncentrace na cyklokros,“ říká.

Proto si vybírá závody horských kol, převážně Kolo pro život a Český pohár XCO, na silnici taky nezanevře a chce z větší části absolvovat domácí kalendář. „Soustředit se budu hlavně na cyklokros. S tím, že bych se rád vydal do světového poháru, to ale záleží na tom, jaký dokážu dát dohromady rozpočet na zimu,“ chystá se. Zůstane tedy, jak jsme u něj zvyklí, univerzálním závodníkem.

3wdNROPWoM0

Po několikaleté spolupráci v Lawi sportswear se tu domluvil na práci na plný úvazek a bude jezdit pod hlavičkou týmu Lawi Stars. Což je koncept, který pod svá křídla vezme všechny tovární závodníky značky - cyklisty, triatlonisty a atlety.

„Já mám v tomto projektu, který rozjel Dan Treml, roli koordinátora a mám na starost triatlon, atletiku a z části taky sám sebe,“ přibližuje. Sedlat bude kola Giant a zůstává pod trenérskou taktovkou Petra Dlaska, reprezentačního kouče cyklokrosařů.

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: