Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Štěrkoletci, pozor! Prokop zve na bezva gravel akcičku


15.02.2018

Pomalu je třeba se rozhlédnout po programu cykloakcí na tento rok. My se letos chystáme krotit berany! Pohodovým enduro víkendům totiž nadělujeme sourozence. Od Michala Prokopa pro každého cyklistu toužícího odbočit dle libosti ze silnice na polní cestu nebo do terénu a zase zpátky. Gravel grinders. Štěrkoletce. Chceme svést na jedno místo cyklisty všeho druhu. S nohama oholenýma i řádně chlupatýma.

Ta akce se zove Gravel Blinduro a koná se 23. a 24. června ve Starém Městě pod Landštejnem. Registrace běží od 1. do 15. února na https://www.ceskaenduroserie.cz
 
Gravel bike je skvělé druhé univerzální kolo pro každého blinduristu. Potřebuješ najet kilometry? Po silnici bez problému. Nebaví tě loktovačky s kamióny? Odboč na polňačku. Zhoupnul/a by ses na trailu? Gravel ti nebrání. Berany protáhneš i tam, kam se s endurem nevejdeš. Nevěříš? Vyzkoušej! Snažíme se zajistit co nejvíc testovacích kol, která byste si na závod předem zamluvili.
 
Závod má prostá pravidla. Berany a přilba. Zbytek znáš. Opět to budou dva dny. Opět se jede na oči, bez znalosti trati. Trať je složená z měřených úseků a transferů v lážo-plážo tempu. Pojede se zhruba šedesátikilometrový okruh, z toho je asi třetina rychlostních zkoušek po cestách i trailech. V sobotu jedním směrem, v neděli naopak. Nic těžkého pro závodníka, dost náročné, aby hobík nezapomněl. Kategorie pro všechny od 15 let. Startuje se ve skupinách jejichž složení si sami určíte. Uvolněná atmosféra, úžasné prostředí, dobré jídlo, kávu, muziku, street art, testování, i workshop s rámařem.
 
V srdci České Kanady jsme našli gravel ráj! Jihovýchodní kout Čech na hranici s Moravou a Rakouskem je nádherný, protkaný cestami a silničkami s nejrůznějším povrchem. Snažíme se ukázat vám toho co nejvíc.
 
 
Naložíš kolo, kámoše nebo rodinku, a strávíš parádní víkend v přírodě. Bez závodního stresu. Přitom se můžeš hecnout, když chceš. Nebo nech auto doma, vezmi spacák a přijeď rovnou na kole! Centrum dění je v Cyklocampu pod Landštejnem.
 
Neřešíme odlišnosti, tak vytáhni v červnu gravel nebo krosku a přijeď se vyblbnout.
 
Aktuální informace sdílíme na https://www.facebook.com/gravel.blinduro 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: