Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Cyklisti už zvolili prezidenta. Přichází biker Marek

Sport

25.01.2018

Cyklisté, přesněji Český svaz cyklistiky, si den před startem finále prezidentské volby zvolili nového šéfa. Stává se jím Petr Marek, dlouholetý vůdce sekce horských kol. Jeho disciplína i přístup ke kolu dávají šanci na obrodu často (právem!) kritizované instituce, která by tak mohla získat přívětivější tvář. Zvládne ukočírovat mocný svazový sekretariát i zájmy více odlišných odvětví? Držíme mu (i sobě, komu nám na vedení svazu směrem k rozvoji celé cyklistiky) záleží. Více podrobností nabízíme výtahem z tiskové zprávy svazu.

Naši cyklistiku, nejméně do řádné konference v roce 2019, povede ve funkci prezidenta Českého svazu cyklistiky nyní 54letý Petr Marek. Do funkce jej po odstoupivším Mariánu Štetinovi dnes jednomyslně zvolili delegáti disciplín a krajů na mimořádné konferenci v Praze, mezi nimi byl např. i aktivní závodník Roman Kreuziger. Z 56 delegátů bylo pro 55, pouze nový prezident se pochopitelně zdržel. Do Výkonného výboru ČSC byl nově zvolen Petr Balogh, šéf cyklokrosu.

V cyklistickém hnutí se Petr Marek pohybuje od roku 1989. „Přišel jsem tehdy na svaz a ptal jsem se kde jsou horská kola,“ vzpomíná. Od té doby je prakticky nepřetržitě předsedou komise horských kol, je dlouholetým členem Výkonného výboru ČSC, třetí volební období členem Prezídia ČSC a dá se říci i duchovním otcem závodního MTB v Česku.

Po bezmála jedenadvaceti letech skončil v roli prvního muže české cyklistiky Marián Štetina. „Končím v roli prezidenta, ale budu nadále podporovat naší cyklistiku a jakéhokoliv prezidenta. Chci, aby se ČSC rozvíjel a všichni táhli za jeden provaz,“ řekl ve své krátké řeči odstupující Štetina.

Ve průběžné zprávě o hospodaření vyzdvihl sekretář Slavomír Svoboda loňské úspěchy, především vybudování  parkoviště v areálu ČSC, nové osvětlení, ale i podepsání nové dlouhodobé smlouvy s firmou Kalas a také čerstvou smlouvu s automobilkou Škoda.

Ve svém předvolebním projevu naznačil Marek hlavní body, na co by se chtěl zaměřit. „V první řadě budu usilovat o sjednocení a zkonsolidování cyklistického hnutí a všech příznivců cyklistiky napříč jednotlivými disciplínami,“ zdůraznil.

Hodlá zlepšit image naší cyklistiky, kultivovat celkový mediální obraz ČSC. Chce zlepšit komunikaci a spolupráci svazu jako vrcholového orgánu s jeho krajskými centry, pozměnit některé body stanov, např. změnit volební období na čtyřleté, aby korespondovala s olympijským cyklem. Větší zodpovědnost chce dát jednotlivým odborným komisím, ale s tím souvisí pochopitelně jim také dát větší pravomoce.

Nezbytné je podle nového prezidenta zlepšení a zkvalitnění podpory práce s dětmi a mládeží, za nezbytné považuje vybudování silného marketinkového oddělení. Za nutné považuje prohloubení a zkvalitnění spolupráce s armádním resortem Dukla, ale také se sportovním resortem ministerstva vnitra Olymp.

V závěru své řeči vyzvat k aktivní spolupráce všech. „Zároveň slibuji, že pokud nebudu cítit vaši podporu a nebude se mi dařit situaci české cyklistiky dále zlepšovat, tak rozhodně nebudu ve své funkci setrvávat. Chtěl bych, abychom všichni měli znovu z cyklistky radost a potěšení.“

Velký rozhovor čtěte v březnovém vydání časopisu BIKE.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: