Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Šampion Van der Poel chce světové tituly v cyklokrose, na biku i na silnici

Sport

28.12.2017

Česká firma Kalas podepsala tříletý kontrakt s belgickým cyklokrosovým týmem Corendon/Circus (bývalý Beobank/Corendon), kde jezdí Mathieu van der Poel, čerstvý mistr Evropy v cyklokrosu a letos už také špičkový jezdec horských kol.

„Nadcházející tři sezony se budu věnovat jak cyklokrosu, tak horským kolům. Na silniční cyklistiku bych se chtěl zaměřit až po sezoně 2020. Do té doby budu usilovat o titul mistra světa na horských kolech a pokusím se o získání zlaté medaile na olympijských hrách v Tokiu právě v cross-country horských kol,“ přiblížil své plány 22letý Mathieu van der Poel, jehož už před časem uháněla stáj Sky a letos i QuickStep.

„Pro naši firmu to znamená po předchozích velkých akvizicích jako je národní tým Velké Británie a první účasti na Tour de France s týmem Wanty Groupe Gobert potvrzení toho, že se snažíme být globálním hráčem a zařadit se mezi největší značky ve svém oboru,“ potěšilo Josefa Filipa, výkonného ředitele táborské firmy Kalas Sportswear.

„O tento podpis jsme usilovali dva roky, jsem osobně velmi rád, že jsme se domluvili na vzájemné spolupráci a naše firma bude oblékat takovou hvězdu jako je Mathieu. Již nyní se těšíme na reklamní aktivity, které budeme společně připravovat,“ dodal za marketingové oddělení značky František Raboň, bývalý skvělý cyklista.

Také díky jeho kontaktům se Kalasovi daří spojit s mezinárodním prostředím. Oblékat budě nově i baskickou stáj Euskatel/Euskaldi, která se vrací mezi ProConti stáje a pojede Vueltu. "Mathieu má velký sen, stát se mistrem světa v cyklokrosu, na horských kolech i na silnici. Od každého kromě něho a Petera Sagana by to znělo nabubřele, ale po tom, co předvádí na kole a jak se jím dokáže bavit, tomu věřím. Proto je i pro mě osobně ctí být u toho, když se jeho cesta rozjíždí," dodal Raboň.

„Firmu Kalas Sportswear známe již od samotných začátků, kdy vstoupila na belgický trh a máme s ní jen tu nejlepší zkušenost. Firma již třetím rokem obléká naše dva týmy v čele s aktuální mistryní světa v cyklokrosu Sanne Cantovou a tak je pro nás přirozené, že jsme se domluvili na spolupráci i s hlavním týmem. Kalas pro nás znamená kvalitu, rychlost, jistotu a přátelství,“ řekl k podepsání smlouvy generální manažer týmu Philip Roodhooft.

Mathieu van der Poel má k Táboru blízko, vyhrál zde mistrovství světa v cyklokrosu 2015 ve třiadvacítkách (ve stejném roce byl druhý na Evropě v Mladé Boleslavi) a letos na podzim i evropský šampionát. Narodil se v belgickém Kapellen, ale obléká nizozemské barvy, stejně jako jeho otec mistr světa v cyklokrosu Adri van der Poel a bratr David. Jeho dědečkem z maminčiny strany je Raymond Poullidor, věčně druhý muž Tour de France, vítěz Vuelty 1964. Letos vyhrál pět závodů světového poháru v cyklokrosu. Od nového roku přechází z kol Stevens na Canyon.

Na silnici už získal tiul juniorského mistra světa v roce 2013 a třeba letos vyhrál celkově Boucles de la Mayenne. Na horských kolech dojel osmý na světovém poháru v Novém Městě a pak druhý v Albstadtu. Na mistrovství světa v maratonu skončil čtvrtý.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: