Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Pražský pohár MTB nabídne víc závodů, máme kalendář

Sport

02.12.2017

Nový generální partner, více závodů, nové bikové lokality a XCO maraton. I tak by se stručně dal popsat připravovaný Pražský MTB pohár 2018.

Pořadatelský tým populárního seriálu v olympijském cross-country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie jezdců včetně cyklistů s handicapem zveřejnil očekávané termíny soutěže pro rok 2018.

Pražská soutěž vstupuje do své šesté sezóny hned s několika novinkami. Tou první je vstup významné firmy do pozice generálního partnera seriálu. „Jsme za tuto pomoc velmi vděční“, konstatuje ředitel soutěže, trenér Viktor Zapletal a dodává: „Pražský MTB pohár se dostal do pozice, kdy jeho návštěvnost a související požadavky na potřebný servis a zázemí vysoce převyšovaly možnosti pořadatelského týmu. Nebyli jsme schopni zajistit seriál pouze z grantové finanční politiky a vlastních finančních zdrojů. Proto si nabídnuté pomoci velmi vážíme a předpokládám, že její efekt bude zřejmý“.

Seriál se pro rok 2018 rozšiřuje z pěti na osm závodů a jezdci budou moci okusit dvě nové lokality v blízkém okolí Prahy. Jsou jimi Říčany, kde se závod uskuteční v rámci cyklistického festivalu ve spojení s významným závodem v bike trialu a unikátní „kamenné město“ Garden Park Jeneč, kde se pojede druhý závod a v říjnu také finálový podnik. Naopak vypadly tradiční Řepy, které přinesly loni velmi zajímavou bahenní lázeň, jak svědčí naše fotoreportáž.

Nové je také pojetí, dvojnásobně bodovaného finálového závodu, který se uskuteční v Garden Parku Jeneč 21. října 2018, kdy jezdci kategorií kadet a starší absolvují závod formou XCO maratonu. „XCO maraton bude pořádaný na prodlouženém závodním okruhu pro klasické cross country, který bude měřit kolem 10 kilometrů a jezdci ho v závodě absolvují přibližně pětkrát nebo šestkrát“, přibližuje pojetí finálového závodu Viktor Zapletal.

 

TOMKET Pražský MTB pohár 2018:

sobota   24. březen        Bike Park Zličín

neděle     8. dubna         Garden Park Jeneč

úterý        1. května        Beckov

úterý        8. května        Bike Park Kbely

neděle  10. června          Říčany

neděle  16. září               Libuš

neděle  23. září               Zličín

neděle  21. říjen             Garden Park Jeneč – finálový závod, XCO - maraton

pátek    16. listopadu      Slavnostní večer Pražského MTB poháru 2018

Více informací na:  www.prahamtb.cz a www.skcpraha.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: