Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Tým Symbio+ pojede do nové sezony na Bianchi

Sport

30.11.2017

Do červené a zelené se oblékla loď, na níž v pražských Modřanech sídlí na vodě restaurant Port 62. Formace nebo spíš cyklistická platforma Symbio+ se zde loučila se sezonou a zároveň chystala tu novou. Pojede na ní na Bianchi.

„S výsledky jsme spokojeni, i když s týmovým vítězstvím v Kole pro život, na něž jsme teď na rozdíl od roku 2015 nedosáhli, by to bylo lepší. Ale naším cílem je především nabídnout cyklistický a závodnický servis širší komunitě. Máme už okolo sto padesáti lidí ve vlastních týmech a regionálních buňkách, a to považuji za hlavní úspěch. A také to, že jdeme svoji vlastní cestou,“ říká Mirek Zavřel, duše projektu a šéf týmu.

„Ale zároveň chceme, aby Martin Stošek (letos tři výhry v Kole pro život, pozn. red.) objel světový pohár XC v Evropě. On i Lukáš Kobes jsou absolutní profíci na plný úvazek.“ I proto se zvyšuje rozpočet, který už šplhá ke dvěma milionům korun na rok.

Do elitního týmu dále patří Adéla Fukcová, Viktor Stošek, David Andrle, Jan Beneš a Jakub Šulc. Realizační tým tvoří Jakub Minka a Tereza Němcová, taktéž autorka textů pro magazín BIKE, která bude závodit tak, jak ji dovolí zdraví.

Rozšiřuje se i název týmu na Symbio+ CE.Energy, nové dresy pocházejí od špičkové italské značky Sportful. A změna značky kol? „Poté, co se změnili majitelů českého zastoupení BMC, jsme se nedohodli dále. Věříme, že můžeme být s Bianchi dobrými partnery a díky této značce nabídneme našim členům něco výjimečného,“ vysvětluje Zavřel. Závoďáci osedlají Methanoly a silničky Aria.

Také na večírku přivítal čerstvou světovou šampionku na Jetsurfu Martinu Bravencovou, která přijela přímo z letiště, kam se vrátila z Floridy. „Máme dlouhodobou vizi podpory našeho byznysu společnosti CE.Energy, která se zabývá energetikou a pronájmem elektrocentrál, a chceme ji prezentovat. Cyklistika je sportem pro všechny, Kolo pro život je pro nás hodně široká platforma. Na druhou stranu Jetski zajímá úzký, ale důležitý okruh lidí,“ dodává šéf týmu, který funguje už od roku 2010.

Registrace do klubu se otevře 1. 12. Na webu www.symbiopluscycling.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: