Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

König křtil kalendář basketbalových Turů. Získá jejich sílu?

Sport

13.11.2017

Při křtu kalendáře o přestávce basketbalového utkání Turů Svitavy s Jindřichovým Hradcem cyklista Leopold König ukázal, že kvalitní oblečení mu není rozhodně cizí a že obleky, v nichž se borci nafotili, ušila firma jeho rodičů. Kalendář totiž přesně v duchu fotografií dostal uvázanou kravatu. Úspěšnému cyklistovi asistovali dva američtí hráči Turů, Brett Roseboro a Garret Kerr, a Leopold König kravatu uvázal rychle a také kvalitně. 

"Basketbal jsem zkoušel ve škole, ale díky své postavě, jsem se do něho více nepouštěl. Měl jsem štěstí, že jsem loni na olympiádě v Riu mohl vidět americký Dream Team. To byl obrovský zážitek. Ale moc se mi líbí i hra Svitav. Takže, Tuři do toho," řekl elitní světový cyklista stáje Bora/hansgrohe, který na všech třech závodech Grand Tour (7. Tour de France, 6. Giro d´Italia, 9. Vuelta), dokázal dojet v celkovém pořadí v první desítce.

König by jistě přivítal, kdyby získal sílu skutečných turů. Podle svých slov má za sebou nejtěžší sezonu v životě. A to vinou zranění úponů kolen, která ho pronásledovala. "Nejslabší místa jsem přetížil pokaždé, když jsem začal jezdit ve vysokých intenzitách. Čtyřikrát jsem se vracel a čtyřikrát to nevydrželo," říkal na nedávném vyhlášení Krále cyklistiky. "Už jsem zadýchával i při chůzi do schodů, ale nikdy jsem nepřemýšlel, že bych to úplně zabalil."

Stále teprve 29letý cyklista říká, že se odrazil od dna a začal si vážit obyčejných věcí, s tréninkem začal úplně od začátku. Také se vrátil k trenéru Radku Kaftanovi. "Zachránil mi podruhé kariéru," oceňuje ho. Ještě v září vzdal tři jednorázovky, ale pak objel dva etapáky WorldTour. Okolo Turecka a Okolo Kuang-si Číně. "Zase mě to strašně bavilo. Proto začínám s přípravou na novou sezonu o něco dřív." König chce jet Giro a zkusit ho zkombinovat s Tour.

Od basketbalistů pak Leopold König převzal dres Turů Svitavy s číslem šest. Příběh vzniku kalendáře popsal šéf svitavského klubu Pavel Špaček. „Při zahájení nové sezóny v litomyšlském hotelu Aplaus jsme pro partnery zorganizovali ve spolupráci s firmou Yvonne König (mamikou Lea, pozn. red.) módní přehlídku našich hráčů. A tady se zrodil i nápad využít této úspěšné akce a představit Tury ve společenských oblecích sportovní veřejnosti prostřednictvím nafocení charitativního kalendáře. Ve spolupráci s mladou fotografkou z Poličky Simonou Tůmovou a svitavským grafickým studiem DTP vznikl nový nástěnný kalendář pro rok 2018.

Focení kalendáře bylo novou zkušeností prakticky pro všechny hráče. A navíc v oblečení, které nenosí zrovna každý den. "Při focení byla velká legrace. Musím říct, že můj oblek se mi velmi líbí. Možná je budeme nosit na každý domácí zápas," rozesmál se kapitán svitavských Jiří Jelínek.  Část z výtěžku prodeje bude klubem věnována záchranné stanici Zelené Vendolí. 

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: