Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Mistryně světa na startu aneb Světoví bikeři se spustí z Gočárových schodů v Hradci Králové

Sport

02.09.2017

Třetí ročník exhibičního závodu v centru Hradce Králové nabídne extrémně nabitou startovní listinu! Diváci tak na Svatého Václava, 28. září, kdy se akce Mitas Gočárovy schody v historickém centru Hradce Králové tradičně koná, mohou vidět v závodě na padesát minut a jedno kolo skvělou cyklistiku v podání těch nejlepších ve svém oboru.

 

 

Královéhradecká metropole přivítá na exhibičním závodě Mitas Gočárovy schody hvězdná jména. Startovní listina čítá celý profesionální Kross Racing Team, který má ve svých řadách jména švýcarských jezdců jako jsou čerstvá mistryně světa XC Jolanda Neff a Fabian Giger a polských reprezentantů Maji Włoszczowské a Bartlomieje Wawaka.

Zajímavostí letošního ročníku je také pro profesionální jezdce rozšíření závodního okruhu o další schody, které znásobí již tak technicky náročný profil trati. Na prémiích čeká 20 000 korun.

Celou akci zahájí dětské závody ve 14.30. Před vrcholem exhibice bude vložený závod kategorie hobby, který se pojede ve stylu 25 min + kolo. Hlavní závod odstartuje v 17.30 před kostelem Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí. Trasa dále pokračuje ulicí Karla Tomana přes náměstí Jana Pavla II. Z Pivovarského náměstí se závodníci vydají po Gočárových schodech na ulici Komenského, po jejichž zdolání vyjedou opět před kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde už je čeká cílová rovinka.

Ze špičových českých závodníků se objeví Jan Škarnitzl, Filip Adel, Jan Fojtík, Jan Hruška, sourozenci Prúdkovi  další.

Program rozšiřuje od 19.30 běžecký závod. Na běžce čeká výzva k překonání 720 schodů. Účastníci poběží členitým okruhem, ve kterém čeká je po vzoru stejnojmenných cyklistických závodů výběh Zpívajícími schody a Kozinkou. Místem, kde si závodníci odlehčí sbíháním budou proslulé Gočárovy schody. 

"Máme uzavřené náměstí a tak jsme chtěli dát šanci lidem nejen se podívat, ale taky si zasportovat," říká Filip Švestka z organizačního týmu.

Závodní okruh měří 1,5 kilometru a běžci tuto trasu absolvují celkem třikrát. Na jednom okruhu bude třeba překonat 76 schodů na Kozince, 5 schodů na Pivovarském náměstí a 77 Zpívajících schodů. Přičemž běžci seběhnout přesně 82 Gočárových schodů. 

Na nejrychlejší běžce čekají lákavé ceny od hlavního partnera závodu Kronaby. Vítěz mužské kategorie se může těšit na hodinky Kronaby Apex v hodnotě 14.610 Kč. Nejrychlejší ženu potěší hodinky Kronaby Carat v hodnotě 10.590 Kč. Nejlepší juniorka a junior získají sportovní kameru Niceboy.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: