Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Cyklozvonění. Projeďte se nedělní Prahou s celou rodinou


22.08.2017

Cyklozvonění zamává létu a rozloučí se s ním v neděli 17. září v Kaizlových sadech.
Hvězdicová jízda zakončená v pražském Karlíně je určená pro všechny, kdo mají rádi kola, pohyb a dobrou zábavu. Připravené cyklotrasy povedou krásnými místy a pod dohledem zkušených cyklistů. V cíli cesty bude na všechny čekat odpoledne s nabitým programem.

Projet se po nejhezčích pražských trasách můžete opět třetí neděli v září. Počet míst, odkud budou vyrážet společné cyklojízdy, se vyšplhal letos k číslu 26. Trasy jsou pečlivě vybrané tak, aby vás provedly zajímavými místy a zároveň byly sjízdné i pro rodiny s dětmi.

Užít si můžete nejkrásnější místa, jako jsou Prokopské údolí, Modřanská rokle, Chuchelský háj nebo les v údolí Kunratického potoka. Délka tras se pohybuje od 3 do 30 km, vybrat si „svou“ trasu tak může opravdu každý. Pro ty, kteří se chystají zvládnout na kole i zpáteční cestu, jsou připravené doporučené cesty.

Letošní festival nabízí bohatý program pro celou rodinu. Od dopoledních hodin se můžete těšit na zajímavé hosty, exhibice a workshopy a mnoho dalších aktivit. Nabízíme vám také fotogalerii z loňského ročníku v parku u ledáren v Praze 4, Bráníku.

Dobrá zábava nemůže být bez hudby. O vaši dobrou náladu a příjemný poslech se postará kapela Robinαson, a dále zpěváci Laďa Kerndl a Magdaléna Urbanová.
Pro sportuchtivé tu bude Tomáš Eibl, který pro vás má připravenou exhibici cyklistického čarování trial show.

Letos nás svojí návštěvou poctí Petr Koukal, který je nejen devítinásobným mistrem České republiky, ale také vlajkonošem české výpravy OH roku 2012 v Londýně. Tento úžasný sportovec s mnoha tituly založil Nadační fond Petra Koukala a jeho projekt „STK pro chlapy“ se snaží podpořit české muže, aby změnili svůj životní styl směrem ke zdravějším návykům. 

Na svém vysokém kole dorazí a celý den s námi bude i Josef Zimovčák, který se na začátku devadesátých let svezl na historickém vysokém kole, a to mu změnilo (alespoň částečně) život. A protože všechno, co dělá, dělá naplno, stal se v průběhu let nejznámějším jezdcem na tomto stroji.

Vystoupení skupiny Skipping boys, kteří excelují ve skákání přes švihadlo, určitě nikoho nenechá v poklidu. V rámci doprovodného programu si pak budete moci vyzkoušet slacklining, handbike a monoski. Děti potěší malování na obličej, modelování balónků a vystoupení s klaunem.

Na ty, kdo dorazí na místo na kole, čeká mobilní opravna kol Bajkazyl. U informačního stánku s označením Čistou stopou Prahou si návštěvníci mohou vyzvednout aktuální pražské cyklomapy, na místě bude zabezpečené parkování jízdních kol a pro zájemce je připravená nabídka cyklopříslušenství a cargo kol. Také se tu dozvíte, jak se nejlépe dostat na kole zpět domů nebo kam se vydat po Praze na výlet.

Představí se i vydavatelství Mladá fronta s bohatou nabídkou knih a časopisů, Swiss tourism ukáže bikové trasy ve Švýcarsku, ekolo.cz připravuje testovací jízdy na elektrokolech, firma LBS přiveze svůj nákladní vůz plný kol a doplňků.

Dále na vás čeká Cheese box, tombola a výborné občerstvení (Redespresso, Loving Hut  – veganské jídlo, FruTeaMa – ovocné nanuky, Pivovar Moucha – lahodné pivo, Toscana – chuť Itálie, Fair trade - Fair Bio + Mlsná Kavka – káva a slané i sladké dobroty, Costa Coffee – skvělý kávový sortiment, Crystalis - …nejkratší cesta k prameni a mnoho dalších).

Akci pořádá spolek NaKole ve spolupráci s hlavním městem Prahou, městskou částí Praha 8 a dalšími 25 městskými částmi a obcemi v okolí Prahy. 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: