Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Je tu magazín BIKE, plný zážitků (nejen) z prázdnin


28.08.2017

Končí prázdniny, přesto pro vás máme jednu dobrou zprávu. Vychází časopis BIKE. Už 31. číslo řady Active-Sport přináší na 100 stranách řadu zajímavých materiálů, které mohou zmírnit vaše stesky po uplynulém báječném čase.

Tak třeba velká reportáž ze švýcarského Lenzerheide, dějiště světového poháru horských kol, ale v příštím roce také mistrovství světa. Čím zdejší prostředí převyšuje Nové Město, jak se líbí tratě XC Jaroslavu Kulhavému, proč tu vládl Greg Minnaar, jak nejlepšího Australana zachránil český tým, anebo kde všude si v okolí můžete sami zajezdit na fantastických trailech z třítisícových vrcholů? To všechno se dozvíte.

Na pořádnou bikovačku potřebujete náležitý stroj a Bike přináší velký srovnávací test trailových fréz aneb devíti endur s koly velikosti 27,5´´ a odpružením 160/170 mm a karbonovými rámy. Rozsáhlý a hloubkový test z trailů i laboratoří jsme převzali z uznávaného německého magazínu MountainBike.

Sami redaktoři prověřili navíc v českém terénu další kola, fully Kross Moon 3, Lapierre XR 529 a Canyon Neuron AL 8.9. K tomu špičkové brýle Oakley EVZero Stride, kotoučové brzdy Sram Guide RCS, ale i velmi atraktivní vůz Citoën Gran C4 Picasso. Kolik kol do něj naskládáte?

Boom elektrokol následuje Speciál o 11 stranách, kde najdete výběr nejzajímavějších elektrokol roku 2017, přehled současných motorů a pak také zajímavé srovnání velmi podobných modelů Focus Jam ve verzi „bezmotorové“ i „éčkové“.

Původní reportáže rozšiřují tipy na výlety ve Švýcarsku, nabídnou itinerář nejtěžších alpských přejezdů, ukáží proslulý Hangover trail v Arizoně, ale i čerstvé singletraily v Jedovnici v Moravském krasu.

Tréninkové tipy kromě zcela originálního ženského přístupu Terezy Němcové-Huříkové rozšíří „salátové“ téma. Vystačí i veganská strava na vytrvalostní výkony na kole?

Bike přináší také příběh Markéty Marvanové, vítězky Tour Divide Race, osamělých cyklistů napříč Amerikou. A také velký rozhovor s Lubošem Lomem, který jel v roce 1994 tři hodiny v sólovém úniku na Paříž-Roubaix. Jakého největšího soupeře překonal a kdo ho baví ze současných cyklistů, nebo jak tehdy frčelo EPO?

„Roční kúra EPO stála okolo padesáti tisíc marek, když bereš třicet nebo čtyřicet, nepřemýšlíš o tom. To byl jeden pohled, čistě ekonomický. Druhý i zdravotní, bylo to velké dilema,“ vzpomíná.

To vše a ještě mnohem víc najdete v čerstvém čísle časopisu BIKE/Peloton. Prodávají ho od začátku září ve všech dobrých trafikách, nebo seženete na mailu kliment@mf.cz.

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: