Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kolář obhájil titul mistra světa v biketrialu. Má už čtvrtý titul krále elity

Sport

23.08.2017

Václav Kolář v uplynulém týdnu obhájil titul mistra světa v biketrialu. Na kamenitém terénu v katalánském městečku Pujalt o jeho triumfu rozhodly dva závody, které vyhrál a získal další zlatou medaili. Pro devítinásobného mistra světa je to již čtvrtý titul mezi absolutní biketrialovou špičkou v kategorii Elite.

Španělsko je kolébkou biketrialu, a je tak pravidelným hostitelem mistrovství světa BIU - Bike International Union, založené v roce 1992 v Česku. Letošní šampionát se skládal ze dvou soutěží, kdy jezdci museli v 35stupňových letních vedrech absolvovat dvě kola po deseti úsecích v obou závodech.

V tom prvním byly úseky tvořeny z balvanů, dřevěných cívek a prašných kopců s pohyblivými kameny či kmeny stromů. Václav Kolář se s tímto terénem i horkem vypořádal nejlépe a v prvním závodě zvítězil s 27 trestnými body před Španělem Raulem Gutierrezem, který dojel do cíle s 40 trestnými body. Na třetím místě se umístil Číňan Zhao Xuan s 45 trestnými body.

Pro druhý závod organizátoři z části využili prostředí místního kamenného lomu. Šestadvacetiletý Kolář si tentokrát zajistil vítězství už tři kontrolní úseky před jeho koncem, tudíž mohl poslední uměle vytvořené sekce v centru města doslova jet pro přítomné diváky a fanoušky.

S 28 trestnými body zvítězil před Zhao Xuanem s 36 trestnými body a domácím Armandem Mollou s 37 trestnými body. V celkovém součtu po dvou závodech se jezdci v kategorii Elite umístili následovně: mistr světa Václav Kolář, vicemistr světa Zhao Xuan, druhý vicemistr světa Raul Gutierrez.

„Letošní mistrovství světa bylo díky dlouhým sekcím v šíleném horku náročné. Jsem moc rád, že se mi i letos zadařilo a oba závody jsem zakončil s náskokem,“ řekl spokojený Kolář. K úspěchu mu pomohla celoroční příprava i soustředění v kolébce biketrialu. „Před šampionátem jsem byl opět měsíc ve Španělsku, kde jsme poctivě trénovali s konkurentem a za léta ježdění i kamarádem, Španělem Raulem Gutierrezem. To mě letos hodně dostalo do formy.“

Ač by se dle výsledků mohlo zdát, tak sezóna pro Koláře ještě rozhodně nekončí. „Nyní mě čeká řada exhibičních vystoupení, světové poháry v Barceloně či Antverpách, a také další mistrovství světa, tentokrát pod federací UCI v Číně.“

Na dovolenou se mladý biketrialista dostane až koncem roku, a to opět s kolem. „Po sezóně se plánuji vrátit na jih Evropy a natočit video ve street trialu,“ směje se devítinásobný mistr světa ve skákání na kole.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: