Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Vuelta bude bez Čechů. Königa zastavil doktor. Nejede ani Kreuziger nebo Štybar


14.08.2017

Český cyklista Leopold König nepojede ani Vueltu. Potvrdil to Jan-Niklas Droste, týmový doktor jeho týmu Bora/Hansgrohe. "Po dlouhých potížích s kolenem už se cítí lépe, jel v San Sebastianu, ale myslíme si, že ještě není připraven podstouit třítýdenní náročnou zátěž. Z pohledu dlouhodobější perspektivy nechceme riskovat jeho další problémy." Podle plánu chybí i Jan Bárta. V pondělí 14. srpna vydala nominaci také australská stáj Orica/Scott a chybí v ní Roman Kreuziger. V týmu Bahrain/Merida nepojede Ondřej Cink. Aktuální zpráva z tábora QucikStep floor hlásí že nebudee sledovat na španělských silnicích ani Zdeňka Štybara nebo Petra Vakoče.

König na svém facebooku vypadal v poslední dny dobře naladěný. Představil novou image Sagana, těšil se z tréninku v Nice. Návrat na velkou scénu tak musí odložit. V pátek se možná ukáže doma v Moravské Třebové na svém charitativním tenisovém turnaji...

Lídrem Bory tak bude polský vrchař Rafal Majka, který bude mít k ruce zejména Buchmanna, Konrada a Poljanského. Na sprinty se chystá Schwarzmann. "Máme dobře vybalancovaný tým pro celkové pořadí v top 5 pro Majku, ale chceme získat i etapové prvenství," plánuje ředitel německé stáje Ralph Denk. Tým doplňují Benedetti, Kolár, Pfingsten a Schillinger.

Už 72. ročník španělské Vuelty odstartuje 19. srpna týmovou časovkou ve francouzském historickém městě Nȋmes. Diváci Eurosportu uvidí živé přenosy všech 21 etap, každý závodní den přibližně tři hodiny dlouhý přenos. Máme se na co těšit, Vuelta bude mít stejně kvalitní obsazení jako Tour de France včetně Chrise Frooma.

Pořadatelé naplánovali tradiční španělské horské peklo. Po historicky prvním francouzském startu cyklisté už ve třetí etapě do Andorry vystoupají v Pyrenejích do výšky přes 1800 metrů a celkem 7 etap, tedy plná třetina, má v itineráři dramatické závěrečné stoupání.

Celkem čeká cyklisty 3297 kilometrů, závěr Vuelty je 10. září v Madridu. Den před madridským finále je nachystána horská lahůdka, závěrečný výstup na mýtický kopec Alto de l´Angliru v předposlední etapě. Nejvyšším bodem Vuelty je Alto Hoya de la Mora na jihu Španělska v pohoří Sierra Nevada v nadmořské výšce 2 490 metrů.

Zavzpomínejme na dvě památná stoupání na Alto de l´Angliru. V roce 2000, nejžhavější dopingové éře, byl nahoře první z úniku Gilberto Simoni a za ním český cyklista Jan Hruška, ovšem pozdější vítěz závodu Roberto Heras dosáhl nejlepšího času v historii stoupání, jako jediný zdolal Angliru pod 42 minut a jediný průměrnou rychlostí přes 18 km v hodině.

Hodně rychle se jelo i v roce 2013, kdy dosáhl 41letý Chris Horner druhého nejrychlejšího času v historii a v dramatické bitvě s Vincenzem Nibalim uhájil vedení a celkové prvenství. Alto de l´Angliru mnozí považují za nejtvrdší stoupání současné silniční cyklistiky, ještě drsnější než italský Zoncolan. „Co chtějí? Naši krev?“, vykřikoval kdysi španělský cyklista Vicente Belda.

Mezi vítězi Vuelty najdeme nejslavnější jména cyklistické historie – Eddy Merckx, Bernard Hinault, Jacques Anquetil, Felice Gimondi. Z těch současných Vincenzo Nibali, Alberto Contador, Nairo Quintana. Kdo se k nim připíše letos?

K favoritům bude patřit Chris Froome (zajímavé je, že Chris Froome jel Vueltu pětkrát, třikrát skončil druhý, ale nikdy ji nevyhrál). Na Vueltě ho opět vyzvou jeho největší konkurenti z Tour de France Rigoberto Uran, Romain Bardet, Fabio Aru, dále Vincenzo Nibali, Steven Kruijswijk, Adam a Simon Yatesové, Ilnur Zakarin i Alberto Contador, který se tu se symbolickým číslem jedna rozloučí s kariérou, a další domácí vrchaři. 

Eurosport vysílá Vueltu od 19. srpna do 10. září, závod bude komentovat Štěpán Straka. Před i po každé etapě představí expert Eurosportu Juan Antonio Flecha svůj již tradiční magazín Vuelta Extra (vždy 15 minut), v němž nabídne rozbory etap i živé rozhovory s nejlepšími cyklisty.

V roce 2017 nabízí Eurosport jedinečný cyklistický kalendář. Pokrývá nejen všechny tři Grand Tour s rozšířeným vysíláním, ale i většinu dalších závodů UCI World Tour včetně všech Monumentů. Eurosport nabízí během roku přes 200 dní s cyklistickým programem a celkově na 2 300 hodin cyklistického vysílání.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: