Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Vzhůru na cesty! BIKE magazín je tady

Info

15.08.2017

Kde je lepší bikovačka – na Alp Epic Trailu, na severní straně Davosu, ve Val Müstair nebo na Stelviu?  A který ze 27,5+ allmountaintů ji zvládne úplně nejlíp ze všech? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v novém BIKE, už 30. čísle časopisové řady Active-Sport.

Nadcházející prázdniny vábí do sedel a na cesty. Aktuální číslo nabízí nejen speciál Švýcarsko na kole – I., ale i reportáže z Kapského města, kanárského ostrova La Palma nebo belgických Ardén. Jako další inspirace může posloužit návštěva ženského bikového kempu v Korutanech.

Ale pozor nepřetáhněte to, abyste nedopadli jako bývalá mistryně světa Tereza Huříková. Ta se ve své pravidelné rubrice rozepsala o náhlé operaci a vyrovnávání se se zraněními. Pomůžou vám třeba i cyklokomputery, s nímž můžete regulovat svůj trénink. Otestovali jsme jich deset!

Podrobným srovnávacím testem v německých laboratořích i terénech prošlo osm allmountainových kol velikosti 27,5+ v cenovém rozpětí 60 až 100 tisíc, tedy už vyšší třídy. Pořízci do lesa, jmenuje se rozsáhlý materiál.

„Nabídka allmountainů a trailbiků je obrovská a pořád jich přibývá. 27,5“ a 29“ teď doplnily ještě 27,5+. Široké pláště nadchnou přilnavostí a trakcí, tyto bezpochyby pozitivní vlastnosti jsou však vykoupeny nutností tahat s sebou pár kilo navíc. Komu však jde o jistotu a komfort, pro toho jsou zavalitá kola dobrou volbou,“ shodují se testeři v závěrečném hodnocení.

Reportéři Bike taktéž zvládli testy dalších strojů. Skvělé silničky Boardman SLR Race 9.8, elegantního domácího hardtaila Duratec Sonix SX9, speciálně dětských kol Beany Sport a městské elektroskládačky Uma Mini.

Ve fotoreportáži se vrátíme k návštěvě filigránského biketrialisty Dannyho MacAskilla v Česku. Vypráví o něm i Václav Kolář, český mistr světa, který od něho dostal pozvání nejen na pražskou párty, ale i do Anglie. Velký rozhovor o (ne)naplněných očekáváních poskytla Maja Wloszczowská, aktuálně třetí nejlepší bikerka světa, která žije a trénuje převážně v Krkonoších.

K tomu další oblíbené rubriky - aktuality, produktové tipy a další. Časopis BIKE s tradiční zelenou obálkou je k dostání u všech dobrých prodejců tisku, objednat ho můžete i na adrese kliment@mf.cz

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: