Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Malevil. Česko-německý souboj o Lužici vypukne již tuto sobotu

Sport

29.05.2017

Blíží se víkend a s ním i populární Malevil Cup. On-line přihlašování sice již skončilo, avšak kdo by něvěděl, co v sobotu s volným časem, má stále příležitost přihlásit se na místě a zúčastnit se. Co ho v dalším díle Author Marathon Cupu čeká?

Především jedna ze čtyř mountainbikových tratí Lužickými horami. Královská maratonská 100 km, střední 65 km, krátká 45 km a „fitness“ 25 km. Závod na té nejdelší je součástí prestižních seriálů UCI Marathon series 2017 a MarathonMan Europe, v rámci Česka je pak dlouhá a střední trať zahrnuta do bodování Author Maraton Classics a celý podnik jako takový do Author Marathon Tour. Některým jezdcům se tak může stát, že pojedou čtyři série najednou.

To však není na Malevilu nejdůležitější. Rozhodující je trať, kterou se pořadatelé snaží, jako obvykle, naplánovat co nejvíce mimo asfalt. Nebude tedy nouze o technické sjezdy, náročná stoupání (včetně vrchařské prémie na Hvozdu, německy Hochwaldu) a trailové úseky. Cestou se účastníci podívají i do Německa, za zmínku určitě stojí průjezd malebným lázeňským městečkem Oybin.

A když už se bavíme o Německu, spousta Němců je i na startovní listině, včetně loňského vítěze Petera Hermanna nebo někdejšího německého mistra Tima Böhmeho, kterého možná znáte jako bikového experta z našeho magazínu BIKE. Chybět však rozhodně nebude ani naše česká maratonská elita, Filip Adel a spol. jsou připraveni německým bikerům pořádně zatopit.

Jako obvykle se mohou závodníci těšit na kvalitní organizační zajištění akce, je naplánován dostatek občerstvovacích stanic i pořadatelů či zdravotníků. Pro účastníky i diváky se pak chystá bohatý doprovodný program, prezentace i prodejní stánky firem z MTB scény a o kola se v případě potřeby postarají zkušení a ochotní mechanici ve stanech Authoru.

Nezbývá než zmínit, že předpověď počasí je prozatím optimistická a v sobotu i v neděli (to se jede dětský závod) si Malevil užije každý. Více na: www.malevilcup.cz, anebo vzpomínky na loňský rok v naší fotogalerii.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: