Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Po úspěšném Giru ukázal Schlegel formu i na Závodě Míru do 23 let v Jeseníkách

Sport

05.06.2017

Giro za námi, rozjíždí se Dauphiné a blíží Tour... Ale i na českých silnicích je k vidění špičkový sport. Závod míru do 23 let v kraji Aliise Nebela vyhrál Bjorg Lambrecht z Belgie, celkově druhý skončil český reprezentant Michal Schlegel.

Vítězem pátého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa se stal belgický reprezentant Bjorg Lambrecht, který se do žlutého trikotu oblékl po sobotní královské etapě. Český jezdec Michal Schlegel si poslední den vedl opět skvěle, dojel do cíle etapy se startem i cílem v Jeseníku šestý, a celkově se posunul na vynikající druhé místo. Závěrečnou etapu podniku nejvyšší kategori UCI N´Cup jezdců do 23 let vyhrál Dinmukhammed Ulysbajev z Kazachstánu.

I v neděli čekala na cyklisty náročná trasa s řadou obtížných kopců. Navíc jim v úvodu znepříjemnil jízdu opravdu silný vítr, ve druhé polovině etapy zase přišel prudký déšť. Vítr využili především cyklisté Norska. Krátce po startu se jich pět seřadilo na čele pelotonu a dokonale ho roztrhali. Spolu s nimi měli největší zastoupení v šestnáctičlenné vedoucí skupině Francouzi a Slovinci, naopak ani jednoho jezdce zde neměla česká reprezentace, ale chyběli i Belgičané a Dánové, tedy tři země, které měly v průběžném pořadí své zástupce mezi nejlepší trojicí.

Náskok skupiny se ale nevyšplhal nad minutu deset a při tvrdém stoupání na Rejvíz na 63  kilometru je hlavní pole dostihlo. Následně se vepředu vytvořila skupina čtyřiadvaceti jezdců a v ní již nejlepší nechyběli, Schlegel se ukázal druhým místem za Dánem Casperem Pedersem, který se poté sám vydal do úniku. Postupně se k němu přidali Georg Zimmermann z Německa, Matteo Sobrero z Itálie a Simon Gugliemi z Francie.

Ani jim však soupeři žádný velký náskok nepovolili. Nejprve tempu nestačili Ital a Pedersen, poté Francouz a nejdéle vzdoroval Zimmermann. V samotném závěru před cílovým městem unikla dvojice Ulysbajev a Kevin Geniets z Lucemburska a nepatrný náskok uhájila až do pásky. Kromě vítěze etapy se nejvíce radoval čtvrtý Lambrecht, který si za svými zády přivezl Schlegela a to pro něj znamenalo celkové prvenství.

Ale i český jezdec byl spokojen, druhým místem vyrovnal české maximum z roku 2013, kdy rovněž druhý skončil jeho současný stájový spolujezdec z CCC Sprandi Polkowice a dvanáctý z letošního Gira Jan Hirt. 

"Spokojen jsem, Belgičan byl prostě lepší. Ani jsem moc nezkoušel ujet, protože Belgičané měli velmi silný tým a dojeli by mě. Druhé místo je výborné a rozhodně je to jeden z mých nejlepších výsledků kariéry. Navíc jsem ho dosáhl po startu na Giru a hlavně v sobotní etapě to bylo cítit," řekl Michal Schlegel. 

Výsledky:

3. etapa: Jeseník - Jeseník (160 km): 1. Ulysbajev (Kaz.) 4:00:21, 2. Geniets (Luc.) +1, 3. Lafay (Fr.) +1, 4. Lambrecht (Belg.) +7, 5. Antunes (Port.) +9, 6. Schlegel +9, ...50. Neuman +2:00, 54. Otruba +2:51, Lehký, Petruš (všichni ČR) oba nedokončili.

Konečné pořadí: 1. Lambrecht 11:22:13, 2. Schlegel +16, 3. Eg (Dán.) +17, 4. van Houcke (Belg.) +23, 5. Cras (Belg.) +54, 6. Nyč (Rus.) +2:03, ...50. Neuman +18:58, 60. Otruba +26:59.

Vrchařská soutěž: 1. Schelling (Niz.) 17, 2. Schlegel 14, 3. Pedersen (Dán.) 13.

Bodovací soutěž: 1. Lambrecht 39, 2. Eg 26, 3. Journiaux (Fr.) 25, ...5. Schlegel 24.

Pořadí týmů: 1. Belgie 34:08:05, 2. Norsko +10:40, 3. Dánsko +13:35, ...12. ČR +44:45.

 Více aktuálních informací naleznete na www.zavodmiruu23.cz

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: