Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Padrnos poradí bikerům. Schody sjedu, říká

Sport

06.06.2017

Čerstvý trumf bikerů týmu České spořitelny/Accolade se jmenuje Pavel Padrnos, který se stal poradcem manažera Radima Kořínka. „Schody jsem sjel při svatbě na silničce, to byla v Brně tradice, takže na bajku bych to měl svést taky, ne?,“ usmívá se bývalý dlouholetý profík ve stájích Saeco nebo US Postal/Discovery Channel.

Vítěz Závodu míru z roku 1995, pak i člen Armstrongova týmu na Tour de France s triumfy v letech 2002 až 05 teď žije v Brně, sleduje počátek synova působení v hokejové lize v dresu Zlína, cestuje po světě. „Každé kolo má dvě kola,“ konstatuje bodře 46letý svéráz o svém přesunutí blíže terénu. Chystá se už na Malevil i mistrovství světa v maratonu do Singenu.

Přestupy se dějí spíš opačně, z bike na silnici, jako naposledy  předvedl Ondřej Cink.

Není to z mé strany přechod k bajkům. Bude to spolupráce, protože v přípravě, skladbě i organizaci závodů můžu přispět svými zkušenostmi ze silnice. Všichni bikeři absolvují většinu přípravy na silnici. Já něco vím o fungování profesionálního týmu, což jim může pomoci.

V čem konkrétně se mohou bikeři od silničářů učit?

Závodů je hodně, potřebujete si vybrat jejich správné složení. Tady záleží na cílech majitele, aby byl spokojený. Ale nikdo nemůže odjezdit celý rok na top úrovni. Tým České spořitelny funguje už dlouho, ale můžeme teď společně něco změnit, zlepšit. Hledáme nový impuls pro závodníky.

Po skončení silniční kariéry jste se pustil do závodů i na horském kole, že?

Moc ne. Jednou za rok jezdím maraton Odry. Pořádá ho kamarád Petr Konečný, který mě oslovil v době, kdy jsem podepisoval smlouvu do Ameriky. Byl to hezký večírek… Je to pro mě referenční bod. Chyběl jsem jen jednou vinou rodinné dovolené, protože jsem jindy nemohl odjet.

Na bike máte i hrozivý zážitek, kdy jste zachránil život příteli, dalšímu cyklistovi Jaroslavu Purmenskému, který si vrazil do břicha obrovskou třísku…

Horské kolo je krásný sport. Rád se svezu, ale nejsem aktivním účastníkem, závodníkem.

Jak tedy hodláte naroubovat silniční poznatky do terénu?

Specifika výkonu jsou podobná se silniční časovkou. Plánuje se rozvržení sil a nasazení, energetické pokrytí. Vidím tam symbiózu. Tím bych mohl přispět. Ale závody jezdit nebudu.

Jste technicky zdatný na biku?

Žiju na jižní Moravě a tam najdete největší sjezd někde z vinice dolů. Asi nebudu ten správný dračoun, všechno asi nesjedu. Ale schody zvládnu.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: