Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Dvě kola jsem jel vypnutý, mrzelo Škarnitzla na Vysočině

Sport

21.05.2017

V Novém Městě nejlepší český biker Jan Škarnitzl zahájil sezonu ve světovém poháru 27. místem, pro něž si dojel se ztrátou 5:36 minuty na vítězného fenoména Schurtera. Krom dam třiadvacítek (Šafářová 15., Průdková 26., obě však s většími odstupy než Škarnitzl) to byl ten z lepších výsledků českých barev tady. Spokojený však nebyl, i když se nehroutí.

Proč to tak úplně nevyšlo?

Nebylo to dobrý z mé strany. Chtěl jsem být vpředu, nájezd do prvního kola jsem zvládl. Tam byla šance někde na desítku. Ve druhém kole jsem pak chyboval a musel jet trochu přes svůj limit. Jednou moje chyba, jednou menší technická závada, kterou jsem ale vyřešil. Ale ztratil jsem pět deset vteřinek a to mě hrozně sundalo.

Jak se to projevilo?

Třetí a čtvrté kolo jsem byl úplně vypnutý. Nedokázal jsem se dostat tempa, ztrácel jsem a jen bojoval.

Chvíli jste se pohybovali společně s Kulhavým, nešlo to zabrat společně?

Já jsem na tom byl v tu dobu tak špatně, že jsem jen hledal nějaké rozumné tempo, abych to nějak zvládl, ale moc mi to nešlo. Vadily mi rozbité přejezdové pasáže, kde jsem se špatně vydýchával. V posledním kole jsem se malinko chytnul.

Jednou ti spadl do kopce řetěz a musel jsi vyběhnout.

To se na rozbité trati stává, dívali jsme se pak s mechanikem, ale nic jsme nenašli. To k závodům patří. Chtěl jsem jet o lepší umístění a nevyšlo to.

Co s tím směrem k dalšímu světovému poháru hned za týden v Albstadtu?

Vím, že na to výkonnostně mám. S nájezdy jsem míval problémy a tady jsem jel docela dobře. Spíš se na to musím dobře vyspat, není tam překážka výkonnosti.

Na osmém místě překvapil předloňský mistr světa v cyklokrosu Mathieu van der Poel z Nizozemska, že?

Nejel úplně zezadu (měl číslo 90, pozn. red.). On teď nějaké body má, vyhrál nedávno zajímavý etapák v Belgii. Zkoušel se už loni dostat na olympiádu, ale skrečoval to, protože se neprosadil. Ale získal zkušenosti s biky. Je to superzávodník.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: