Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Přijede bronzový Španěl Coloma. Bakalářovy Pražské schody ožívají

Sport

18.04.2017

Česká bikerská špička a plejáda zahraničních jezdců se utkají na 24. ročníku tradičního závodu Pražské schody na Hradčanech. I letos se exhibice stane prologem víkendového světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Již pošesté se akce koná na počest jednoho ze zakladatelů, povídavého pábitele s mikrofonem, komentátora a milovníka cyklistiky Roberta Bakaláře. 

Po loňské zásadní změně konceptu je i letos připraveno několik zajímavých novinek.  Oproti minulým ročníkům, kdy se jelo na daný čas, se letos všechny závody budou konat na přesně stanovený počet kol. Ženy (juniorky, U23, elite) pojedou 7 okruhů, muži (junioři, U23, elite) se utkají v závodě na 11 kol.

Na start adrenalinové jízdy pro trénované amatéry a VIP klienty v rámci závodu Open se letos spolu postaví muži i ženy, přičemž muži absolvují 5 kol, ženy 3. Sportovní atmosféru doplní doprovodné  programy pro děti i veřejnost.

Stejná zůstává unikátní trasa závodu. Start je v Nerudově ulici, cíl na Hradčanském náměstí. Během každého okruhu, který měří 1 400 metrů, musí závodníci zdolat sjezd 128 zámeckých schodů i náročný výjezd z Malostranského náměstí až na Jánský vršek a zpět na Hrad. Trať již pátým rokem zpestří na několika místech atraktivní dřevěné překážky, průběh budou přenášet kamery na 3 LED obrazovky podél trati. 

Podívejte se na fotoreportáž z loňského ročníku v naší galerii!

 

Pořadatelům se daří přilákat na start ty nejlepší z nejlepších jak z domácí elity, tak zajímavá jména z několika zemí starého kontinentu. Současně se snaží představit nové, mladé, perspektivní tváře MTB.

Mezi hlavní hvězdy letošního ročníku bude patřit stříbrný olympijský medailista z Ria, Jaroslav Kulhavý, bronzový olympionik Španěl Carlos Coloma Nicolas a obhájce loňského vítězství na schodech, Florian Vogel ze Švýcarska. Mezi ženami bude pozornost upřena především na nestárnoucí ruskou bikerku Irinu Kalentěvu a mladou Švýcarku Lindu Indergand. Nebude chybět kompletní česká špička a překvapit může samozřejmě kdokoliv.

„Loni jsem se den před závodem dozvěděl, že nebudu nominován do národního týmu pro olympiádu v Riu. Večer před závodem jsem byl opravdu skleslý, ale když jsem se potom byl projet po trati a dýchla na mě neskutečná atmosféra Prahy, rozhodl jsem se jet zcela naplno. Dopředu mě pak hnaly i tisíce fanoušků podél trati až k závěrečnému vítězství. Těším se opět na start, myslím, že nás čeká další skvělý závod,“ chystá se Florian Vogel.

Ukáže se i nečekaně bronzový z Ria, španělský bikeador Carlos Coloma. „Láká mě jedinečná atmosféra a kulisa historického města, kterou nikde jinde nezažijete. Pro mě osobně jsou Pražské schody závodem, který se vymyká všem ostatním. Navíc máte fantastické diváky, kteří nám nedají prostor nikde na trati si vydechnout. Jsem rád, že jsem letos opět dostal do Prahy pozvání a budu se moci letos českým fanouškům představit coby olympijský medailista,“ říká.

„Na Schodech startuji poněkolikáté, ale vždy až po první kole závodu si uvědomím, jak náročný závod to je. Na skvělou atmosféru se ale těším už teď a doufám, že konečně svým vítězstvím udělám radost českým fanouškům i tady. I když o víkendu mě stejně jako ostatní čeká svěťák v Novém Městě, pojedu, co to půjde, při fantastické divácké podpoře to ani jinak nejde,“ přikládá pod kotel i Jaroslav Kulhavý.

 

 

Program PRAŽSKÉ SCHODY 2017

15:00 – 15:45 Předzávodní tisková konference s hlavními hvězdami závodu

15:00 – 15:45 Trénink na trati

16:00 Slavnostní zahájení

16:05 Závod Open (5 kol muži, 3 kola ženy)

16:35 Vyhlášení vítězů a vítězek závodu Open

16:40 – 16:55 Trénink na trati ženy

17:00 Závod žen na 7 kol (Juniorky, U23, Elite)

17:45 Prezentace hvězd hlavního závodu

18:00 – 18:20 Trénink na trati muži

18:30 Start závodu muži na 11 kol (Junioři, U23, Elite)

19:10 Vyhlášení vítězů hlavního závodu muži, ženy, autogramiáda

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: