Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Je tady Šela, klasický maraton okolo hradu Helfštýna


18.04.2017

Druhý letošní podnik Author Marathon Tour, oblíbený Šela Maraton, dovrší o víkendu plnoletost. V sobotu odstartuje z náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou osmnáctý ročník. Zachována zůstala trojice tras, z nichž si tu svou vybere úplně každý.

Maratonská 97 km povede přes hrad Helfštýn až k lázeňskému městečku Teplice nad Bečvou a vracet se bude přes podhůří Oderských vrchů, osloví všechny vytrvalce, kteří už navzdory dlouhé zimě mají něco natrénováno.

Střední trasa o délce 48 km se tradičně drží na helfštýnské straně Moravské brány, oproti loňskému ročníku ji pořadatelé zkrátili o kilometr, chybět bude objezd vrcholu Krásnice. Největších změn pak doznala trasa nejkratší, kde došlo k posunutí místa startu z tradičního náměstí v Lipníku do Týna nad Bečvou.

V rámci authorácké maratonské tour lze říci, že je to první letošní křest terénem, úvodní podnik v Českém Ráji byl spíše rychlou a technicky méně náročnou ochutnávkou, špička smázla padesátikilometrovou trať za necelou hodinu a půl. To na Šele se jezdí střední trať v časech kolem dvou hodin a na závodníky číhá převýšení 1 274 m, tedy zhruba výjezd od mořské hladiny na vrchol nedalekého beskydského Smrku.

A pak je tady první letošní dlouhý maraton, převýšení 2 288 m, helfštýnská část technicky náročnější, klouzavé pěšinky kolem hradu, šotolina, úzké chodníčky nad Teplicemi, sjezd k Bečvě, ve druhé půlce sice nástrah ubude, ale sil rozhodně nepřibude.

Navzdory tomu, že před čtrnácti dny na hřebenech v okolí Hranic ještě ležel čerstvý prašan, to vypadá, že o víkendu bude příjemných 17 stupňů a celkově by se mělo počasí vydařit. Tak neváhejte! Letos je možné přihlásit se i v den startu za nezvýšené startovné.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: